• Duchovné obnovy pre žiakov

• Na tejto stránke sa nachádza prehľad miest, kde sa konajú duchovné obnovy pre našich žiakov 9. ročníka ZŠ a kvínt - oktáv gymnázia.

Všeobecná informácia pre všetky duchovné obnovy:

Žiaci uvedených ročníkov sa zúčastňujú duchovnej obnovy na základe školského vzdelávacieho poriadku.

odchod: po 4. vyučovacej hodine v deň odchodu

príchod:  je k večeru v deň príchodu

cena: 40€ / 3 dni (2 noci)

čo nezabudnúť: Bibliu, papuče, malý zápisník, pero, úsmev a ostatné veci na prežitie wink

(do Vysokej a Važca - aj spacák a malý vankúšik)

1. miesto duchovnej obnovy

Dom Anky Kolesárovej

Triedy: kvinta

Miesto: Hlavná 94 Vysoká nad Uhom,

Rektor domu: o.Pavol Hudák

Vicerektor domu: o.Matúš Reiner

- mob.: 0911 912 598, 0917 350 598

- e-mail: domcek@domcek.org

Niečo o domčeku:

Domček - Dom Anky Kolesárovej - centrum mladých vo Vysokej nad Uhom slúži predovšetkým mladým, ktorým ponúka miesto pokoja, radosti zo stretnutia s inými, načerpanie nových síl a pookriatie na duchu.

V Domčeku sa narodil a žil jezuita Páter Michal Potocký, ktorý bol prvý horliteľ za blahorečenie Anky Kolesárovej. Od počiatku pútí sme tento Domček využívali počas stretnutí alebo duchovnej obnovy.

Nadácia J. Murgaša nám kúpila tento Domček (sme im zato veľmi vďační!), ktorý sme si za pomoci mladých dobrovoľníkov, dobrodincov a sponzorov opravili. Cieľom Domčeka je poskytnúť mladým spoločenstvo a teplo domova.

Túto duchovnú rodinu zažívajú pri spoločných aktivitách, brigádach, modlitbách, tvorivých dielňach, športových a spoločenských hrách.

V Domčeku je vždy prítomný kňaz a od októbra 2008 aj spoločenstvo jeho mladých spolupracovníkov, ktorí mu pomáhajú pri organizovaní aktivít pre mládež i pre rodiny.

Viac na http://www.domcek.org/index.php?lang=sk&page=43

2. miesto duchovnej obnovy

Dom Mamy Margity

Triedy: sexta - oktáva

Miesto: Ovocinárska 2094, 083 01 Sabinov – Drienica

Manažér DMM: Jozef Kolarčík

-Tel.: +421 915 935 384

-E-mail: jozefkolarcik@gmail.com

Viac info na stránke: http://drienica.ascslovakia.sk/ubytovanie/

Niečo o dome:

Pastoračno-rekreačné centrum Dom mamy Margity (ďalej DMM) je majetkom Združenia saleziánov spolupracovníkov na Slovensku a vzniklo prácou a z milodarov saleziánov spolupracovníkov ako aj z darov a podpory mnohých ďalších dobrodincov, ale je to predovšetkým Božie dielo, ktoré ako vzácny dar neustále presviedča o aktuálnosti saleziánskej charizmy.

Dielo DMM je hrdým nástupcom Chalupy v Ruských Pekľanoch, kde saleziáni spolupracovníci zažívali hodnotné chvíle duchovných cvičení a výletov s mládežou i rodinami.

Dielo DMM je určené pre potreby pastorácie a rekreácie saleziánov spolupracovníkov, celej saleziánskej rodiny ako aj ďalších priateľov.

Viac na http://drienica.ascslovakia.sk/dmm/

3. miesto duchovnej obnovy

Diecézne centrum Premeny

Triedy: P9AB, kvarta

Miesto: Janka Silana 372,  032 61 Važec

Riaditeľ: Ľubomír Lorenčík

Dočasne  zastupujúci duchovný správca:   Mgr. Roman Šemrák

-mail: dcvc@komisia.sk

-telefón: 044/5280821

-mobil: 0917/350159

Niečo o centre:

Diecézne centrum voľného času vo Važci bolo zriadené 1. septembra 2004 Rímskokatolíckou cirkvou, biskupstvo Spišské Podhradie, aby poskytovalo služby na uspokojenie potrieb detí a mládeže v oblasti záujmového vzdelávania realizované v kresťanskom duchu na území celej Spišskej diecézy (Orava, Liptov, Spiš).

Pomáhalo vytvárať podmienky pre užitočné trávenie voľného času detí a mládeže so zameraním na:

a/ systematické zabezpečenie aktivít a výchovný program pre deti a mládež s cieľom prispievať k ochrane pred nežiaducimi sociálnymi vplyvmi; aktivity:

· kultúrne podujatia

· športové a turistické aktivity

· výlety, pobyty v prírode, duchovné cvičenia a relaxačná činnosť

b/ koordináciu a rozvíjanie pastorácie mládeže Spišského biskupstva; aktivity:

· diecézne stretnutia mládeže

· zasadnutia rady laikov – dobrovoľníkov

c/ výchovu ľudských a duchovne zrelých osobností; aktivity:

· realizovať Diecéznu animátorskú školu

· pripravovať duchovné a formačné programy·

· zabezpečovať vzdialenú prípravu k manželstvu a rodičovstvu