• Vianočné prianie

20. 12. 2019

Nech je pre nás narodený Kristus ako živý vianočný stromček, ktorý je pre nás miestom stretnutia, miestom delenia sa s radosťami a láskou v rodinnom kruhu a miestom, kde sa naše túžby a sny našich blízkych menia na darčeky, príjemné prekvapenia a požehnanie... Požehnaný a pokojný vianočný čas.

• Futbalový turnaj v Bardejove v našej réžii.

20. 12. 2019

12.decembra 2019 bola športová hala Mier v Bardejove opäť dejiskom obľúbeného turnaj v malom futbale  chlapcov Košickej arcidiecézy. O titul majstra súťažilo 7 škôl.( Bardejov, Prešov, Košice, Kendice, Belá nad Cirochou, Dlhá Lúka, Vranov). Do finále sa prebojovali : KSŠ sv. Mikuláša Prešov a CZŠ s MŠ sv. Petra a Pavla Belá n/Cirochou.  Družstvo    z Prešova  nenechalo nikoho na pochybách , ukázalo svoje kvality a zvíťazilo hladko 6:0 . Za víťazstvo treba pochváliť celý tím, avšak mimoriadnym výkonom sa  zaskveli strelci Peter Valiček (11gólov) a Ľuboš Fornadeľ (7 gólov) a nezaostal ani brankár Nicolas Roman, ktorý odchytal všetky zápasy a dostal iba 1 gól. Práve jemu a kvalitnej obrane vďačí mužstvo za úžasné skóre 29:1 ! Chlapcov pripravil a kaučoval p.učiteľ Róbert Hudák.  Podrobnejšie informácie a fotky z turnaja si môžete pozrieť na tomto linku : https://telocvikari.edupage.org/news/

• Prvácka pasovačka

17. 12. 2019

Na sviatok sv. Mikuláša naši prváci po splnení Mikulášskych úloh sľúbili, že sa budú snažiť, aby boli deťmi svetla, lásky a dobroty a že všetko, čo sa naučia, bude slúžiť Bohu na slávu. Sľub predniesli v prítomnosti pána riaditeľa, duchovného správcu našej školy a samozrejme v prítomnosti sv. Mikuláša, ktorý priniesol pre každého niečo dobré v balíčku a odovzdal im pamätný list na tento výnimočný deň. Do galérie Prvácka pasovačka boli pridané fotografie.

• Dôležité informácie

12. 12. 2019

S blížiacim sa časom Vianočných sviatkov ponúkame  možnosť sv. spovede priamo v škole a to v budúcom týždni v nasledujúcich dňoch - PON a PIA - celý deň, UTO a ŠTV podľa rozvrhu d.o.Petra a v STR v čase od 12:00 - 14:00. V budúcom týždni bude okrem tradičnej rannej sv. omše v UTO, ŠTV a PIA svätá omša aj v PON v čase 7:30 hod. v kaplnke školy. Srdečne pozývame.

• Zahraničná exkurzia – Veda v Brne, Viedni a Bratislave

10. 12. 2019

Septima AB a biológovia z maturitných tried sa spolu s pani učiteľkami M. Feretovou, B. Koremovou a B. Melegovou vybrali na výlet (prírodovednú exkurziu) do sveta. Vo Viedni najprv navštívili Naturhistorisches Museum, ktoré je s 20 miliónmi exponátov najväčším prírodovedným múzeom Európy. Potom sa vydali na „veľmi chladnú“ prehliadku mesta. Boli v  rôznych kostoloch, z ktorých najdominantnejší a najkrajší bol Stephansdom. Nádherné boli aj mnohé iné pamiatky ako napríklad Parlament v gréckom štýle, budova opery, zimné sídlo Habsburgovcov Hofburg, Dom motýľov, Palác Lichtenštajncov... V Brne najskôr navštívili Vida! Park, Mendelovo múzeum a veľa ďalších historických pamiatok. Viac sa môžete dočítať v článku. Do galérie Zahraničná exkurzia – Veda v Brne, Viedni a Bratislave boli pridané fotografie.

• 25. ročník súťaže Dedičstvo otcov zachovaj nám, Pane

9. 12. 2019

27. novembra 2019 získalo súťažné družstvo žiakov z 5. B  Dominika Mihoková, Martin Marcinčin a Marko Fedor vo vedomostnej súťaži  Dedičstvo otcov zachovaj nám, Pane 1. miesto. Súťaž sa konala v Košiciach v SŠ sv. Košických mučeníkov a začala slávnostnou svätou omšou, ktorú celebroval pomocný biskup Marek Forgáč. Hlavnou témou súťaže bol život a smrť košických mučeníkov, keďže od ich hrdinskej smrti uplynulo 400 rokov. Súťaže sa zúčastnilo 13 cirkevných škôl z našej diecézy. Víťazom blahoželáme!

• NIE DROGÁM 2019

3. 12. 2019

Študentská rada v zastúpení septimy A spojila sily s učiteľkou telesnej výchovy p. Medoňovou a koordinátorom protidrogovej prevencie p. Mašlejovou a dňa 29.11. zorganizovala súťažno – športové podujatie Nie drogám. V tomto roku sa projekt niesol v znamení hesla: Život áno, drogu nie! Šesťčlenné miešané družstvá sekúnd, tercie, 7.A a 8.A plnili tri netradičné pohybové disciplíny - Heslo, Cestovanie v čase a Hokejové majstrovstvá sveta. Stíhal ich najmä čas, súperenie a kolektívny duch. Žiaci predviedli zručnosti, spoznali svoje limity a možnosti. Víťazom sa stali žiaci 7.A. Výhercovia boli odmenení diplomom a sladkou odmenou. Fotografie z tejto akcie si môžete pozrieť v našej fotogalérii. Do galérie NIE DROGÁM 2019 boli pridané fotografie.