• Celoštátna študentská konferencia Nenápadní hrdinovia
     • Celoštátna študentská konferencia Nenápadní hrdinovia

     • Osmička našich študentov reprezentovala školu a získala nezabudnuteľné spomienky

      15.-17. 11. 2021

      Na úvod začnem od konca – chcem veľmi pekne poďakovať všetkým tým, ktorí ste nás akýmkoľvek spôsobom sledovali a podporovali nielen virtuálne (či už v utorkovom online prenose z celoštátnej študentskej konferencie Nenápadní hrdinovia v zápase s komunizmom, na našich FCB-profiloch, či v Dobrom ráne Markízy)

      Matej Kmec, Karolína Joščáková, Ema Lukáčová, Emma Šošková, Martina Martonová, Andrea Durkáčová, Diana Milnárová a Adam Klimovič   písali  o – slovami pápeža Františka v Bratislave – dramatickom období našich dejín, keď bola sloboda zranená, zneuctená, zabitá a ľudskosť bola zdegradovaná.  Písali o ľuďoch, ktorých mená málokto pozná, boli jedným menom z mnohých, ale aj práve  vďaka nim sme si mohli pripomenúť 17. november nielen ako deň, kedy sa „štrngalo kľúčmi na námestiach“, ale kedy sa aj u nás začala udomácňovať sloboda a demokracia. Práve posledné dni nás presviedčajú, že pápež František mal pravdu, keď povedal, že „sloboda je cesta“. Som hrdá, že naši študenti na tejto ceste stoja a kráčajú správnym smerom. Navyše všetci boli aj úspešní – domov sme doniesli 2 zlaté pása, 1 strieborné a 1 bronzové.  

      Okrem samotnej  konferencie s prezentáciou projektov sme sa stretli s množstvom osobností (napr. s výtvarníkom Martinom Piačekom, s disidentom Františkom Mikloškom, so synom politickej väzenkyne Marošom Čaučíkom, s europoslankyňou Miriam Lexmann, spisovateľom Petrom Juščákom). Rozhodne však najnezabudnuteľnejšie bolo osobné stretnutie s hlavou štátu prezidentkou Zuzanou Čaputovou, prehliadka budovy Národnej rady SR ako aj divadelné predstavenie v Astorke)   

                                                                                                                                       PaedDr. Miriam Kohutová

      Ak ste niečo zmeškali, môžete si to zo záznamu pozrieť tu:

      Nenápadní hrdinovia na prijatí u prezidentky Slovenskej republiky | Nenápadní hrdinovia (november89.eu)

      Nenápadní hrdinovia 2021 (fotopríbeh) | Konzervatívny denník (postoj.sk)

      Nenapadní hrdinovia 2021 (16. november, 8.00) - slávnostná študentská konferencia - YouTube

      Zo spomienok a dojmov študentov – „Osmičky“ – aspoň reflexia jedného:

      „...Projekt ukazuje, že za každým menom postihnutého komunizmom nestojí len jedna osoba, ale celá jeho rodina... osudy pamätníkov dokazujú, že žiadna situácia nie je taká zlá, aby sme stratili optimizmus a nádej....hlboko som prežila aspoň z malinkej časti kúsok našich dejín, keďže my - narodení po roku 1989  - si tieto udalosti nevieme ani predstaviť. Tu som konečne pochopila čo znamená tá obľúbená veta dejepisárov: "Poznanie dejín nám pomáha vyhnúť sa chybám v budúcnosti." Som rozhodnutá vyhnúť sa chybám, ktoré postihli našich prarodičov a priniesť lepšiu budúcnosť našim deťom - nasledujúcim generáciám. Pochopila som aj to, že výnimočnosť človeka sa neodzrkadľuje na hodnote majetku, či iných materiálnych hodnotách. Výnimočnosť ľudí som objavila v tejto nenápadnosti a skromnosti. Objavila som ich milujúce srdce a túžbu zrieknuť sa všetkého pre dobro.... A myšlienka, ktorá ma zasiahla úplne najviac a rozmýšľala som nad ňou celé dni sa vyskytla v jednej práci a to: "je ťažšie pre Ježiša žiť, ako pre Neho zomrieť." Týmto aj ja  ďakujem za všetky nové skúsenosti a príležitosti, ktoré mi pani učiteľka  Kohutová a  tento projekt priniesol.“   (Ema Lukáčová, sexta A)

      Do fotogalérie bol pridaný nový album Celoštátna študentská konferencia Nenápadní hrdinovia.

    • Misijný týždeň 2021
     • Misijný týždeň 2021

     • Prostredníctvom tohto oznamu chceme vysloviť veľké ĎAKUJEM všetkým darcom a dobrodincom , ktorí podporili kúpou čokoládky misijné diela v Jakutsku (Rusko), ktoré spravuje SAVIO, o.z. saleziánov Slovenska. Zaslaná finančná podpora pre SAVIO, o.z. z darov všetkých malých aj veľkých misionárov, bola vo výške 700€. V prílohe prikladáme aj ĎAKOVNÝ LIST predsedu SAVIO, o.z. p.Štefana Kormančíka. ďakujeme, že ste s nami.

    • Z Bratislavy sme si priniesli niekoľko ocenení !!!
     • Z Bratislavy sme si priniesli niekoľko ocenení !!!

     • V dňoch 7. – 9. 11. 2021 študenti  našej školy úspešní na krajskom kole reprezentovali Gymnázium sv. Mikuláša na celoštátnom kole Festivalu vedy a techniky. Tradične ho organizovalo OZ Amavet s podporou Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu.

      Po náročnom dištančnom roku sa festival opäť konal prezenčnou formou! Konečne sme mali možnosť prezentovať svoje projekty nielen cez obrazovku počítača J.

      Stretli sme ľudí, ktorí  v plnom nasadení spolupracujú na tomto festivale, snažia sa byť tu pre nás študentov a vtiahnuť nás do sveta vedy a techniky. Povzbudzovali nás, aby sme sa nebáli byť vedcami, aby sme hlbšie prenikli do sveta bádania, ktorý je nad bežným rámcom školského učiva.

      Veď aj naša pani učiteľka biológie RNDr. Miriam Feretová, robí veci nad rámec svojho úväzku  a vieme, že na našej škole nie je sama. 

      Zážitkovom centre vedy – Auréliu sa stretlo 62 súťažiacich pracujúcich na 43 vedeckých projektoch. Našu školu a Amavet klub č. 957 reprezentovali 8 žiaci so 6 projektami.

      Z Bratislavy sme si priniesli niekoľko ocenení:

       O5A

      1. M. Kmec: Med – tekuté zlato Slovenska; Špeciálna cena odbornej hodnotiacej komisie

      2. S. Kucková a P. Peregrinová: Ako zvýšiť zaočkovanosť u študentov? Špeciálna cena odbornej hodnotiacej komisie

      3. J. Jabczun a A. Kanderka: PCB v regióne Zemplín a potenciálne možnosti ich sanácie; postup na medzinárodnú súťaž Vernadsky National Contest (Конкурс им. В.И. Вернадского, Rusko – Moskva)

      06A: 

      L. Ivančová a K. Fabuľová: Porovnanie komerčných a prírodných dezinfekčných prostriedkov a  ich vplyv na mikroorganizmy; Hlavná cena dekana PrF UK  Bratislava za najlepší projekt súťaže a postup na medzinárodnú súťaž EUCYS (Holandsko, Leiden)

      08B:

      E. Halčáková: Prírodný spôsob zlepšenia kvality vlasov; Cena dekana PrF UK v Bratislave a postup na medzinárodnú súťaž Genius Olympiad ART & SCIENCE (New York, USA)

      Všetkým zúčastneným ďakujeme za vzornú reprezentáciu a za ich úsilie, postupujúcim ešte želáme ďalšie úspechy v medzinárodných kolách.

      Okrem súťaže sme navštívili aj historické centrum Bratislavy a jej dominantu - Bratislavský hrad, kde sme sa mohli spoznať  a vyrozprávať J. Aj keď naša vedecká cesta rozhodne neskončila, chceli by sme veľmi poďakovať RNDr. Miriam Feretovej za obetavosť a podporu pri tvorbe našich projektov. Tento ročník FVaT sme si prenesmierne užili a už teraz sa tešíme na postupové súťaže, veríme, že prezenčnou formou :).

      Dojmy a pocity skvele vystihla Laura: „Na začiatku neskutočná tréma a zjedená takmer celá horká čokoláda. Na konci neopísateľná radosť a príval energie tak na pol roka minimálne. Už len to, že sme sa mohli spoznať s takým množstvom inteligentných a sympatických ľudí a vidieť projekty- skvelé nápady ostatných súťažiacich bola výhra“. 

      Sára KUCKOVÁ (O5A)  a ostatní členovia Amavet klubu 957

      Do fotogalérie bol pridaný nový album Festival vedy a techniky - Bratislava.

    • Nenápadní hrdinovia v MARKÍZE
     • Nenápadní hrdinovia v MARKÍZE

     • 16. 11.2021   Sledujte nás na MARKÍZE v relácii Dobré ráno a  online prostredníctvom priameho prenosu konferencie, ktorý bude zverejnený na facebooku  Nenápadní hrdinovia a na stránke www.november89.eu.

      8 študentov a 4 práce budú zastupovať našu školu na 13. ročníku slávnostnej študentskej konferencie Nenápadní hrdinovia v zápase s komunizmom ( viď PLAGÁT ). Kvintáni Karolína Joščáková a Matej Kmec, sextánky Ema Lukáčová a Emma Šošková, septimáni Diana Molnárová, Adam Klimovič a Martina Martonová sa síce zúčastňujú po prvý krát, ale o to s väčšou snahou získať zlaté pásma. Viacnásobnou účastníčkou bude Andrea Durkáčová (O6A), ktorá bude študentov nielen našej školy zastupovať aj v relácii Dobré ráno na TV Markíza (16. 11. medzi 6,00 a 7,00).  Projekty vznikali pod vedením PaedDr. Miriam Kohutovej.

      Viac tu -  Tlačová správa pre TASR:

      Už po trinásty krát sa študenti stredných škôl z celého Slovenska stretnú v Bratislave na konferencii Nenápadných hrdinov v zápase s komunizmom. Počas konferencie bude prezentovaných 19 študentských prác. Záštitu nad tohtoročnou konferenciou prevzal disident a publicista, bývalý predseda NR SR František Mikloško. Účastníkov konferencie príjme prezidentka SR Zuzana Čaputová.

      Konferencia sa už tradične uskutoční 16.novembra, tentokrát v Centre Salvator v Bratislave. Účastníci sa stretnú prezenčne, dodržiavajúc všetky aktuálne nariadenia Úradu verejného zdravotníctva, hostia a diváci sa konferencie môžu zúčastniť online, prostredníctvom priameho prenosu, ktorý bude zverejnený na facebooku Nenápadní hrdinovia a na stránke www.november89.eu.

      Súťaž Nenápadných hrdinov prebieha každoročne, v priebehu roka študenti pátrajú po vzácnych príbehoch z čias komunizmu, ich úlohou je nájsť ľudí (skupiny          alebo jednotlivcov), ktorí sa zachovali hrdinsky v čase, keď štátnu moc ovládali orgány komunistickej totality v rokoch 1945 až 1989, a prostredníctvom štúdia písomných prameňov a rozhovorov s pamätníkmi zdokumentovať príbeh “nenápadného hrdinu”.

      Tento rok sa do súťaže prihlásilo dovedna 35 študentov pod vedením 7 učiteľov, ktorým sa podarilo zdokumentovať 19 unikátnych príbehov. Študenti pochádzajú z Vranova nad Topľou, Kežmarku, Prešova, Košíc, Žiliny, Skalice a Malaciek.Zdokumentované príbehy hodnotí odborná porotav zložení predsedu občianskeho združenia Nenápadní hrdinovia a historika Františka Neupauera, historika Juraja Kasardu, gymnaziálnej pedagogičky Márie Gocelliakovej, spisovateľa Petra Juščáka, novinárky Soňy Gyarfašovej, historika a publicistu Raffaela Magaldiho, a historičky Lenky Kádarovej.

      Pozvanie moderovať konferenciu prijala Adriana Kemka, ktorá nás prevedie celým dopoludním 16.novembra 2021. Pre študentov je však v Bratislave, už tradične, pripravený bohatší program ako len konferencia, prídu totiž už v pondelok. Podujatie sa začne stretnutím s najvyšším ústavným činiteľom - Zuzanou Čaputovou, prezidentkou Slovenskej republiky, ktorá príjme študentov a učiteľov v pondelok 15. novembra 2021 o 15. hodine.  Následne je pripravený program pre samotných študentov. Súčasťou podujatia je návšteva pietneho miesta i rozhovory s významnými osobnosťami ako sú František Mikloško, Martin Piaček, Marta B. Košíková a ďalší. Podujatie sa skončí v stredu 17. novembra.

      Konferencia sa koná symbolicky v predvečer Dňa boja za slobodu a demokraciu, ktorý je zároveň výročím Nežnej revolúcie na Slovensku aj v Česku, ktorá definitívne ukončila trvanie totalitného komunistickéhorežimu na Slovensku a oslobodila občanov zo zovretia neslobody.

      Od roku 2009 sa do projektu zapojilo 469 žiakov z celého Slovenska s 206 prácami, ktorými zdokumentovali 219 príbehov nenápadných hrdinov.

      Súťaž Nenápadných hrdinov podporuje Konfederácia politických väzňov Slovenska, Nadácia Konrada Adenauera, VŠZaSP sv. Alžbety a z verejných zdrojov Fond na podporu umenia.

       

    • Beseda so štátnym tajomníkom ministerstva školstva MUDr. RNDr. Ľudovítom Paulisom, PhD.
     • Beseda so štátnym tajomníkom ministerstva školstva MUDr. RNDr. Ľudovítom Paulisom, PhD.

     • Besedy na hodinách biológie pokračujú

      3.11.2021 sa na našej škole uskutočnila ďalšia z online besied  s vedcami z rôznych odborov biológie. Tentokrát  virtuálne pozvanie na našu školu prijal Doc. RNDr. Martin Plesch PhD., vedúci Oddelenia fyzikálneho ústavu SAV , ktorý zároveň pôsobí  ako vedec aj na Masarykovej univerzite v Brne.

      „Mojou prácou je byť zvedavý, klásť si otázky a hľadať na ne odpovede. Tie hľadám pri skúmaní možností využitia kvantových javov v kvantových počítačoch a pri kvantovej komunikácii. Aby som v tom nezostal sám, venujem sa aj talentovaným žiakom a študentom. Verím totiž, že aj na Slovensku má zmysel s nimi pracovať." Aj toto bola jedna z odpovedí docenta Plescha na otázky našich študentov.  A tých bolo naozaj veľa - týkali sa nielen súčasnej epidemiologickej situácie v školstve, ale aj smerovania vysokých škôl či štúdia na nich. Keďže aj na našej škole sa učitelia snažia rozvíjať kritické vedecké myslenie mladých ľudí, čas s ním strávený nás veľmi potešil i obohatil.

      Následne sme v škole osobne privítali štátneho tajomníka ministerstva školstva MUDr. RNDr. Ľudovíta Paulisa, PhD..

      „Veda prináša pokrok a vzdelanú spoločnosť, čo sú základné predpoklady ekonomického rozvoja Slovenska.  Mladí ľudia by mali myslieť na to, čo ich baví a čo ich bude baviť aj do budúcna a rozhodnúť sa podľa toho pre vysokú školu. V práci strávime asi polovicu svojho denného času. Nemusí to byť zabitý čas. Môže to byť aj zábava a  pocit naplnenia. Práca na sebe samom nás neustále posúva ďalej. Veda a výskum, a to v akejkoľvek oblasti, ponúka obrovský priestor na realizáciu.“ Po besede mu študenti odprezentovali výskumné vedecké projekty, ktoré budú v najbližších dňoch v rámci Týždňa vedy a techniky na Slovensku prezentovať na Celoštátnom kole súťaže FVAT v Bratislave. Aká bola jeho reakcia na ne? „Naozaj ma prekvapili tým, na akej vysokej úrovni robili výskum, tým, ako vedeli stručne a jasne popísať, čo robia a aj svojimi vedomosťami.“

      Naše postrehy:

       

      „Bolo pre mňa cťou osobne stretnúť človeka, ktorý si mohol nájsť tisíc a jeden dôvod, prečo neprísť. Bol to veľmi príjemný a plnohodnotne strávený čas. Oslovila ma tiež táto myšlienka pána štátneho tajomníka: „Nechcite stále prejsť tou ľahšou cestou, keď prejdete ťažšiu, tak budete mať väčšiu radosť.“ (Sára 05A) 

       

      „...bolo vidieť jeho úprimný záujem o nás,  o náš výskum a našu budúcnosť. Hľadal spôsoby a prijímal návrhy nielen od našej pani učiteľky Miriam Feretovej,  ale aj od nás - žiakov :-). Bola to výnimočná skúsenosť.“ (Laura 06A)

       

      „Štátny tajomník bol veľmi milý. Pozorne si vypočul všetky naše projekty a milo naše výtvory ohodnotil. Som veľmi rada, že som ho mohla naživo vidieť, bola som milo prekvapená...“ (Anička 05A)

       

      „Dnešné stretnutie s pánom Paullisom bolo pre mňa veľkým prekvapením. Nikdy by mi nebolo napadlo, že si prezentáciu nášho projektu vypočuje tajomník Ministerstva školstva...jeho návštevu si veľmi cením.“ (Alex)

       

       

      „Teším sa, že to čo robíme má zmysel, a že aj ministerstvo školstva takéto projekty rado podporí...“ (Petra 05A)

       

      Ďakujeme mu teda  za všetky  cenné rady, ktoré nám dal, za jeho postrehy a prisľúbenú pomoc. Tiež mu ďakujeme za gentlemanské gesto, keď našej pani učiteľke RNDr.  Miriam Feretovej,  odovzdal krásnu kyticu. Lebo na zorganizovaní všetkých týchto akcií má najväčší podiel ona 😊.

                                                                                        Autori článku sú členmi Amavet klubu 957

      Do fotogalérie bol pridaný nový album Beseda so štátnym tajomníkom ministerstva školstva MUDr. RNDr. Ľudovítom Paulisom, PhD..

    • Festival vedy a techniky
     • Festival vedy a techniky

     • V piatok 22.10.2021 sa od 8,00-17,00 hod. dištančnou formou uskutočnilo krajské kolo Festivalu vedy a techniky pre Prešovský a Košický kraj pod záštitou dekana Prírodovedeckej fakulty UPJŠ v Košiciach. Našu školu na ňom spomedzi 42 prihlásených projektov zastúpených 60 súťažiacimi svojimi vedeckými projektami veľmi pekne reprezentovali títo žiaci:

      05A: A. Penzéšová, M. Kmec, S. Kucková, P. Peregrinová, J. Jabczun a A. Kanderka (kvarta)- všetci postúpili na Celoštátne kolo FVAT, D. Šimková a Š. Hudačko

      06A: L. Ivančová a K. Fabuľová- postup na Celoštátne kolo FVAT

      08B: E. Halčáková- hlavná cena – cena dekana PrF UPJŠ Košice a postup na na Celoštátne kolo FVAT, J. Belišová

      Všetci žiaci sú členmi Amavet klubu 957 pôsobiacom pri našej škole.

      Celoštátne finále sa uskutoční prezenčne v Bratislave počas Týždňa vedy a techniky v dňoch 7. - 9. 11. 2021 v priestoroch zážitkového centra vedy v Aureliu (https://aurelium.sk/tesime-sa-na-vasu-navstevu-v-aureliu/).

      Blahoželáme J

    • Ponuka aktivity
     • Ponuka aktivity

     • Sme tu aj pre iných...

      Pre deti vyrastajúce v maďarsky hovoriacom prostredí je veľmi dôležitá výzva osvojenie si slovenčiny. Rozvoj jazyka je dlhodobý proces a vyžaduje si neustále vystupovanie z komfortnej zóny, skúšanie, zažiť, že nie všetkému rozumiem, alebo neviem všetko vyjadriť.  Práve táto výzva a potreba zažiť jazyk v reálnom prostredí viedla k vytvoreniu projektu rozumieme.si

      Slovenské deti majú možnosť sa stať slovenským bratom alebo slovenskou sestrou maďarského rovesníka zo Slovenska. Čaká ich dobrodružstvo, dobrý pocit, že niekomu pomohli v rozvoji slovenčiny a možno aj dlhodobé priateľstvo. 

      Projekt je určený pre deti od 8-15 rokov (3. - 9. ročník ZŠ a prima - kvarta G) a prebieha pod záštitou prezidentky SR a MŠVVaŠ SR.

      Formy aktivít -  online výzvy a riešenie spoločných úloh, zbieranie bodov, vytváranie spoločných programov, pobyty v rodine partnera.

      Naša škola sa do projektu zapojila ako partnerská škola, pričom koordinátorkou projektu je Mgr. Jana Tkáčová.

      Prihlasovanie žiakov je individuálne - o zapojení sa do projektu informujte prosím koordinátorku projektu emailom na janatkacova@zsgmikpresov.sk. 

    • ERASMUS októbrová výzva
     • ERASMUS októbrová výzva

     • Po letných prázdninách a dynamickom začiatku nového školského roka sa  opäť s elánom púšťame do práce na našom spoločnom islandsko - slovenskom projekte Erasmusplus. V mesiaci október  budeme vzájomne spoznávať  slovenské a islandské rozprávky na dobrú noc. Červená čiapočka, Vlk a a sedem kozliatok, Laktibrada, Lomidrevo, O Jankovi a  Marienke....a všetky ostatné  príbehy sa tešia na vašu novú originálnu  verziu - video, komiks, divadelná hra, rozhlasová hra, bábkohra, rozprávková knižka.

      Svoje výstupy prineste na USB, prípadne pošlite p.učiteľke Sukovskej do 5.novembra.

    • CENA vojvodu z Edinburghu
     • CENA vojvodu z Edinburghu

     • Každoročné oceňovanie úspešných absolventov programu DOfE sa aj tento rok neobišlo bez našej účasti. Z rúk predsedu PSK Milana Majerského si ceny tento rok prevzali Petra Tomaščinová, Andrea Kočišková, Ráchel Kováčová (všetky septima A), Miloslava Tkáčová (sexta B) a Ema Lukáčová (sexta A, na fotografii chýba). Všetkým oceneným blahoželáme a všetkým zapojeným študentom želáme veľa síl pri plnení programu. Do fotogalérie bol pridaný nový album CENA vojvodu z Edinburghu.

    • Misijný týždeň 2021
     • Misijný týždeň 2021

     • Rovnako ako po iné roky, aj tento rok je v nedeľu 24.10.2021 Misijná nedeľa. Prípravou na túto nedeľu je na našej škole tradične Misijný týždeň. Počas celého týžna sú pre žiakov pripravené podporné podujatia (prednášky, výstava, zbierka...), ktorých cieľom je tento rok finančná podpora misijných domov v ďalekom Rusku, konkrétne v Jakutskej oblasti na Sibíri. Spomínané misijné domy spravujú saleziánski spolupracovníci z o.z. SAVIO. Nezabudnite na farebné obliekanie počas celého týždňa - PON - zelená, UTO - biela, STR - žltá, ŠTV - modrá a PIA - červená. Pre všetkých štedrých darcov máme pripravené sladké pokušenie a k tomu aj malé prekvapenie. Za všetkých našich školských misionárov bude v stredu 27.10.2021 ráno o 7,30 hod. odslúžená ďakovná svätá omša. Ďakujeme, že ste s nami.

     • NAJ ONLINE učiteľ PSK

     • Na včerajšom oceňovaní NAJ ONLINE učiteľa škôl v územnej pôsobnosti Prešovského samosprávneho kraja sme mali zastúpenie aj z našej školy. Medzi ocenenými sa objavili aj naši 2 kolegovia, ktorých na túto cenu nominovali naši študenti. Martina Bartková a Jozef Vojtek blahoželáme. Viac o celej udalosti a samotnom priebehu oceňovania si môžete prečítať na stránkach PSK.

    • Preventívna prehliadka
     • Preventívna prehliadka

     • Keďže sa situácia ohľadom epidemiologických opatrení nezlepšuje, zubná lekárka so sídlom v našej škole MUDr. Krajňáková A. nebude do konca kalendárneho roka 2021 predvolávať žiakov na preventívne prehliadky. Je preto potrebné, aby rodičia objednali svoje deti na preventívne prehliadky individuálne. Zdravotné poisťovne už v tomto roku nebudú akceptovať výnimky, ak dieťa preventívnu prehliadku neabsolvuje a za ošetrenie budú musieť rodičia v nasledujúcom roku platiť plnú sumu. Ďakujeme za pochopenie.

    • Výberové konanie
     • Výberové konanie

     • Riaditeľ školy vyhlasuje výberové konaie na pozíciu školník - údržbár. Podmienky výberového konania nájdete v priloženom súbore TU.

    • Otázky študentov a odpovede odborníka
     • Otázky študentov a odpovede odborníka

     • Dnes sa na 3.VH uskutočnilo online stretnutie známeho slovenského vedca Pavla Čekana so študentami viacerých tried Gymnázia sv. Mikuláša. Témou stretnutia a diskusie so žiakmi bolo ochorenie COVID-19  z pohľadu jeho diagnostiky, liečby a ochrany pred týmto ochorením. Pavol Čekan, PhD., B.Sc. je slovenský vedec pôsobiaci v oblasti molekulárnej biológie, biochémie a molekulárnej onkológie. Podieľal sa na troch patentoch v oblasti výskumu RNA. Študoval na University of Iceland. Za aktivitu a sprostredkovanie ďakujeme študentkám Sáre Kuckovej a Petre Peregrinovej a samozrejme aj vyučújucej RNDr. Miriam Feretovej.

    • Prešov číta rád.
     • Prešov číta rád.

     • Už 16 rokov je literárny festival Prešov číta rád obľúbenou súčasťou našich hodín nielen literatúry. 

      Tento rok nám priniesol zaujímavé besedy s  účasťou mnohých viac či menej známych osbností literárneho života. Veľká vďaka patrí vydavateľstvám Albatros Media a COOBOO, od ktorých nám Eva Piarová doniesla krásny dar - 18 úplne nových kníh do našej školskej knižnice. 

      K septimánom  docestoval český  novinár, literárny kritik, redaktor, historik a autor cestopisov Jiří Peňas, ale aj Michal Baláž -  básnik, hudobník, autor komiksu o M. R. Štefánikovi a režisér  filmu True Štúr. 

      Kvintáni a maturanti sa zoznámili so slampoetry v podaní Tomáša Straku. Tretiakov navštívil Tibor Hujdič Mrkvička. No a sextáni mali možnosť debatovať s už spomínanou Evo Piarovou  a Rastislavom Puchalom. 

      Do fotogalérie bol pridaný nový album Prešov číta rád..

    • Mladé prešovské talenty 2021
     • Mladé prešovské talenty 2021

     • Trieda P3B, s umeleckým menom Milotan, patrí medzi tie mladé prešovské talenty, ktoré vybrala odborná porota z 53 prihlásených súťažiacich. Svojou literárno-hudobnou tvorbou sa predstavili na prvom ročníku talentovej prehliadky Mladé prešovské talenty 2021 v historickej budove Čierneho Orla. Odniesli si nielen veľký potlesk , ale aj krásne ocenenie.

      Medzi ocenenými prešovskými talentami bola v kategórii vytvárneho umenia ocenená aj študentka Gymnázia sv. Mikuláša Mária Suváková z triedy oktáva B. Srdečne blahoželáme.

      Všetkým žiakom z 3.B ako aj Majke Suvákovej patrí veľký obdiv a vďaka za ich tvorbu i za to, že nazbierali odvahu ukázať svoj talent a podeliť sa s ním aj s ostatnými.

      Do fotogalérie bol pridaný nový album Mladé prešovské talenty 2021.

    • BIELA PASTELKA
     • BIELA PASTELKA

     • Už zajtra v piatok 24.9. sa našej škole uskutoční finančná zbierka na pomoc nevidiacim a slabozrakým Slovenska pod názvom BIELA PASTELKA. Zbierku každoročne realizujeme v priestoroch našej školy a rovnako sa podieľame na zbierke aj v uliciach mesta Prešov. Podporme spoločne svojim darom ľudí, ktorí nedostali možnosť vidieť svet rovnako ako my. Za prejavenú podporu vyslovujeme vopred veľké ĎAKUJEME.

    • Rodičovské združenie - info
     • Rodičovské združenie - info

     • Dňa 20.9.2021 v pondelok sa o 16,00 hod. uskutoční triedne rodičovské združenie spojené s plenárnym zasadnutím RZ prostredníctvom školského rozhlasu. Rodičovské združenie sa uskutoční v režime OTP - teda zúčastniť sa ho môžu len rodičia očkovaní, testovaní alebo tí, ktorí prekonali ochorenie COVID-19 nie skôr ako pred 180 dňami. Podmienkou pre vstup rodiča do budovy školy a následne do triedy bude použitie respirátora FFP2 (okres Prešov je v červenej farbe semaforu) a predloženie čestného vyhlásenia o bezpríznakovosti. Predmetné tlačivo je dostupné TU, prípadne ak ho zabudnete, bude dostupné aj na vrátnici školy. Pre potreby plenárneho zasadnutia RZ máte k dispozícii k nahliadnutiu Výročnú správu RZ za školský rok 2020/2021 a Návrh rozpočtu RZ na školský rok 2021/2022.

  • Kontakty

   • Katolícka spojená škola sv. Mikuláša
   • skolasvm@zsgmik.sk; riaditel@zsgmik.sk
   • 051/7465+klapka....................................... riaditeľ školy RNDr. Marcel Tkáč 801*** z.r.š. pre Gymnázium PhDr. Kopčáková Vlasta, PhD. a zrš. pre ZŠ RNDr. Melegová Bibiana 802*** riaditeľstvo CZUŠ 803*** zborovňa 804*** ekonomické odd. 805*** vedúca ŠJ 806*** vrátnica 807*** kabinet SJL+DEJ 808*** kabinet ZŠ 1.posch. 809*** kabinet ZŠ prízemie 800*** kabinet GEO 812*** kabinet CUJ 813*** sklad učebníc 814*** kabinet KNB 815*** kabinet BIO 816*** kabinet TSV 817*** školník 820*** zborovňa CZUŠ 821*** kabinet ŠKD 822*** knižnica 823*** Web školy: www.zsgmik.sk
   • Duklianska č.16, 08001 Prešov skolasvm@zsgmik.sk; riaditel@zsgmik.sk Slovakia
   • IČO 17080151
   • DIČ 2021241035
   • riaditel@zsgmik.sk
 • Fotogaléria

   zatiaľ žiadne údaje