• Prijímacie konanie

• Informácie k prijímaciemu konaniu

pre žiakov piateho ročníka základných škôl

Termín podania prihlášky na vzdelávanie v strednej škole je do 20. marca 2024.

Rodič/zákonný zástupca) podáva prihlášku elektronicky priamo zo svojho EduPage - „Prijímačky 2024“ na úvodnej stránke (vstup cez rodičovské konto). Vyplnenú prihlášku odošlete prostredníctvom školského informačného systému EduPage  najneskôr do 13. marca 2024 základnej škole na potvrdenie hodnotenia, kontrolu a následnú opravu údajov, prípadne podanie prihlášky základnou školou.

• Ak žiak nemá kompletne zadané známky za 1. stupeň ZŠ, len za 1. polrok 5. ročníka je to v poriadku, vyberte z ponuky „Áno, známky za 2., 3., 4. a 5. ročník sú v poriadku“. Gymnázium sv. Mikuláša prihliada v prijímacom konaní len na známky z 1. polroka 5. ročníka ZŠ.
          • Je potrebné zadať výsledky predmetových olympiád SJ, M; športových či umeleckých súťaží, škola z nich zohľadňuje výsledky v prijímacom konaní. Zadajte názov súťaže, kolo a umiestnenie. Pripojte fotografiu alebo scan diplomu.
          • Prihlášku musia podpísať obaja zákonní zástupcovia. Urobiť tak môžete vytlačením a podpísaním dokumentu (je priamo v prihláške) a jeho spätným nahratím. Odporúčame zaškrtnúť „2A. - jeden z rodičov/zákonných zástupcov, uveďte meno:“, škola nemusí posielať doporučene poštou dvakrát rozhodnutie. Prostredníctvom EduPage, ale dostanú všetky informácie obaja rodičia. Upozornenie. Ak má dieťa iba jedného zákonného zástupcu, alebo z objektívnych príčin nie je možné získať podpis druhého zákonného zástupcu - pridajte iba jeden podpis, vyškrtnite druhý. Ku prihláške budete musieť pripojiť “Čestné vyhlásenie zákonného zástupcu” alebo kópiu rozhodnutia súdu o obmedzení, pozastavení práv.
          • Škola umožňuje priložiť potvrdenie ak chcete oznámiť škole ďalšie informácie, môžete tak urobiť v závere prihlášky. Potvrdenie od kňaza, resp. o absolvovaní hodín náboženstva nie je potrebné dokladať, naši žiaci automaticky získavajú 3 body v prijímacom konaní.
          • Základná škola bude vidieť, či rodič podal prihlášku elektronicky. Výchovná poradkyňa prihlášku elektronicky potvrdí bezodkladne tak, aby zákonný zástupca mohol podať prihlášku na vzdelávanie v zákonnej lehote do 20. 3. 2024.
          • Školský informačný systém po potvrdení základnou školou a potvrdení podania prihlášky zákonným zástupcom odošle prihlášku strednej škole. Ak vznikne technický problém s odoslaním prihlášky prostredníctvom školského systému kontaktujte výchovnú poradkyňu Janu Mašlejovú správou cez EduPage.

Prijímacie konanie sa uskutoční v dvoch termínoch:

prvý termín 2. mája a v prípade potreby aj 3. máj a druhý termín 6. mája (v prípade potreby aj 7. mája).

Odvolacie konanie po 1. kole prijímacích skúšok.  od 16.5.2024

SŠ zverejní konanie druhého kola do 6.6.2024

2. kolo prijímacích skúšok    18.6. - 19.6.2024

Odvolacie konanie po 2. kole prijímacích skúšok.  od 20.6.2024.

• Podmienky prijímacieho konania

• zverejnené na stránke školy tu

• Vzorové testy