• Literárno-dejepisná exkurzia Martin
     • Literárno-dejepisná exkurzia Martin

      27. 6. 2022

      3. jún  2022 patril literárno-dejepisnej exkurzii, ktorá bol tematicky  určená sextám a budúcim maturantom. 

      A za tých pár hodín sme stihli pomerne veľa. Martin ako centrum memorandového hnutia, Matice slovenskej a i Martinskej deklarácie nás očaril. V 1. budove MS (tzv. národnej svetlici) sme si pripomenuli dejiny slovenskej literatúry od veľkomoravských čias. Návštevou Národného cintorína sme si pripomenuli našich tu pochovaných básnikov, spisovateľov, dejateľov i maliarov. Na Hostihore nás čakala 3. budova MS - dnes budova Slovenskej národnej knižnice. 

      Odišli sme presvedčení, že sa do Martina ešte raz vrátime, možno na predstavenie Slovenského komorného divadla či na prehliadku Slovenského etnografického múzea ... a ak budete mať prázdninovú cestu okolo, isto sa zastavte aj vy, Martin za to stojí. 

      Do fotogalérie bol pridaný nový album Literárno-dejepisná exkurzia Martin.

    • Dievčatko MOMO a stratený čas
     • Dievčatko MOMO a stratený čas

      22. 6. 2022

      Aj posledná hodina literatúry v prime A (p. uč. Kohutová) a v 5.C (p. uč. Lazorová) patrila zážitkovému čítaniu.

      V literárnej kaviarni Viola nám v stredu 22. 6. 2022  Soňa Pariláková priblížila nielen osudy Michaela  Endeho - autora nesmrteľného Nekonečného príbehu, ale nás zoznámila s  Momo.  A vďaka jej čítaniu sme trošku popremýšľali aj nad takými témami, akými sú čas alebo ako načúvať všetkým a všetkému... 

      Získané odpovede sú skvelým námetom nielen na to, čo čítať v lete, ale aj na to, ako prežiť prázdniny. 

      Do fotogalérie bol pridaný nový album Dievčatko MOMO a stratený čas.

     • GENIUS olympiad 2022

      20. 6. 2022

      ​​Zlatá medaila z USA​​​​

       

      V tomto ročníku medzinárodnej súťaže Genius olympiad bolo zapojených 820 vedeckých projektov 1200 stredoškolských študentov z celého sveta (boli vybrané spomedzi 1600 nominovaných projektov). Erika Halčáková na nej reprezentovala Slovensko, Amavet aj našu školu v kategórii Science ako víťazka celoštátnej súťaže Festival vedy a techniky 2021.

      Súťaž prebehla dištančnou formou. Erika súťažila s vedeckou prácou, ktorá bola súčasťou prihlásenia a videom prezentujúcim jej výskum. Erika s prácou: „The natural way to improve hair quality“ získala zlatú medailu.

      Blahoželáme.

      Za koordináciu projektu ďakujeme RNDr. Miriam Feretovej, za odbornú konzultačnú pomoc ďakujeme doc. MVDr. Branislavovi Peťkovi DrSc. z Centra aplikovaného výskumu na UVLF v Košiciach a rovnako ďakujeme Mgr. J. Sukovskej za jazykovú korekciu.

    • Pomáhame...
     • Pomáhame...

      20. 6. 2022

      V prípade, že nakupujete v Lidli a nájdete si chvíľu času na online hlasovanie na https://malovaneslovensko.lidl.sk/, podporte našich susedov a partnerov v ich snahe získať počítačovú učebňu pre školu...

      1. v kategórii 3 Spojenú školu sv. Košických mučeníkov na Čordákovej ulici v Košiciach,

      2. v kategórii 4 Spojenú školu P. Sabadoša na Duklianskej ulici v Prešove.

      Hlasuje sa do konca júna a v obidvoch prípadoch sú zatiaľ na 2. mieste.

      Vopred ďakujeme za každú podporu

    • Ocenenie PSK za úspešnú reprezentáciu kraja.
     • Ocenenie PSK za úspešnú reprezentáciu kraja.

      20. 6. 2022

      Už po 12.-krát ocenil Prešovský samosprávny kraj (PSK) najúspešnejších pedagógov a žiakov stredných škôl z celého kraja. Slávnostné odovzdávanie cien Sophista pro regione a Lux mentium sa uskutočnilo 16. júna v Historickej budove Divadla Jonáša Záborského v Prešove.

      Medzi 20 ocnenými boli 4 naše študentky.

      Ema Mišenková   je zanietená pre vedeckú a bádateľskú činnosť. V rámci stredoškolskej odbornej činnosti sa venovala environmentálnemu problému. S týmto projektom vyhrala 1. miesto v celoštátnej súťaži Zelený Andel a následne získala Mimoriadne ocenenie za kvalitnú výskumnú prácu v teréne v kategórii Ochrana a obnova životného prostredia. S videom na tému „Čo dobré nám priniesla koronakríza?“  sa umiestnila na 1. mieste v celoštátnej súťaži Amavet. Okrem toho sa zúčastňovala rôznych olympiád z geografie, chémie, biológie, športových súťaží a mimoškolských aktivít.

      Viktória Barillová  počas svojho štúdia sa venovala vedeckému výskumu zameraného na environmentalizmus. Dosahovala mimoriadne úspechy  v chemických olympiádach kategórie D na okresnom kole 2. miesto a na krajskom kole 1. miesto. Okrem chémie sa Viktória venuje i biológii. Na celoštátnom kole stredoškolskej odbornej činnosti v tejto oblasti získala 1. miesto. Je spoluautorkou projektu „Hudba ako bioindikátor kvality životného prostredia“, za ktoré získala 1.miesto na celoslovenskej environmentálnej súťaži Zelený Andel.

      Katarína Fabuľová a Laura Ivančová – cieľavedomé a svedomité študentky, ktoré svoje predpoklady pre vedu a výskum úspešne zúžitkovali aj v spolupráci s odborníkmi z vysokých škôl v oblasti environmentálneho problému týkajúceho sa ochrany zdravia človeka  vo výskumnom  projekte na tému Prírodná dezinfekcia ako alternatíva komerčných dezinfekčných prostriedkov, s ktorým reprezentovali svoju školu, mesto a Prešovský samosprávny kraj na celoštátnom kole Festivalu vedy a techniky AMAVET 2021, kde získali 1. miesto a  Cenu dekana prírodovedeckej fakulty Univerzity Komenského za najlepší vedecký projekt Festival vedy a techniky AMAVET 2021 a postup na medzinárodnú súťaž Regeneron International Science and Engineering Fair v Atlante.

      Do fotogalérie bol pridaný nový album Ocenenie PSK za úspešnú reprezentáciu kraja..

     • Literárna beseda

      17. 6. 2022

      Jedna z posledných hodín literatúry v kvinte sa zase raz zmenila na literárnu besedu a bola opäť venovaná poézii  dvom regionálnym slovenským básnikom - Jánovi Gavurovi a Alene Brindovej. 

      Zaujímavé otázky a ešte zaujímavejšie odpovede spestrené autorskými čítaniami ich básní sa stali príjemnou bodkou za tohtoročnými hodinami literatúry.

      Ďakujeme Knižnici P. O. Hviezdslava za spoluprácu a na ďalšie stretnutia s autormi sa tešíme aj na budúci školský rok. PaedDr. Miriam Kohutová

    • Detská olympiáda
     • Detská olympiáda

      17. 6. 2022

      Viete, prečo sú víťazmi nedávnych majstrovstiev sveta aj slovenskí hokejisti? Touto otázkou boli v piatok 3. júna 2022 otvorené miniolympijské hry pri príležitosti Dňa detí. Nechýbala dobrá nálada, tanec, slnečné počasie, športový duch i nanuková odmena. Súťažilo sa v 9 disciplínach (povrazolezec, ostrostrelec, Hercules, svietnik, Judy, hasič, ježibaba, kengura a taxík) a platilo to, čo povedal pápež František: „Nie je dôležité vyhrať, ale vydať zo seba to najlepšie.“ Aj preto sú Slafkovský a spol. víťazmi uplynulých MS v hokeji v hokeji. 

      Do fotogalérie bol pridaný nový album Detská olympiáda.

     • 30 rokov... OSLAVUJEME

      15. 6. 2022

      Vďační Bohu a dobrým ľuďom si vo štvrtok 16.6. (zajtra)  na sviatok Najsvätejšieho Kristovho Tela a Krvi pripomíname 30. výročie vzniku našej školy. Začíname slávením sv. omše v exteriéri školy (dolný vchod) so začiatkom o 9,00 hod. Hlavným celebrantom bude o. biskup Marek Forgáč. Na spoločné slávenie sv. omše srdečne pozývame aj rodičov a absolventov školy, ktorým to dovolia pracovné povinnosti. Svätý Mikuláš oroduj za nás.

    • Záchranári
     • Záchranári

      14. 6. 2022

      Sanitka v našej škole?! Nebojte sa! Nikomu sa nič nestalo, to len naše zvedavé deti z ŠKD  mali 31.5.2022 deň so záchranármi. Profesionáli zo Záchrannej služby Košice im poukazovali vozidlo s lehátkom, schodolezom, kufre s vybavením a samozrejme nechýbala ani skúška majákov. Okrem toho si mohli deti vyskúšať rôzne dlahy a  masáž srdca na figuríne. Ďakujeme oteckom p.Varcholovi a p.Palenčárovi, tiež ich kolegyni Lucii za prístup a ochotu takto deťom spríjemniť a ozvláštniť deň pred MDD.

      Do fotogalérie bol pridaný nový album ZÁCHRANÁRI.

     • Matematická súťaž MAMUT

      9. 6. 2022

      3. júna 2022 sa žiaci našej školy ( piataci, šiestaci, primania) zúčastnili matematickej súťaže MAMUT. V Košiciach súťažili naše dve družstvá. Prvé družstvo: J. Turčan (5.B), D. Korečko (5.C), T. Murillo (6.A), P. Kozák (príma A), O. Varga (príma A). Druhé družstvo: J. Maňkoš (5. B), M. Sabol (5.C), M. Demjanová (6.A), Z. Kopčíková (6.A), M. Lukáč (príma A). Prvé družstvo získalo lepšie umiestnenie – 24. miesto z 53 zúčastnených družstiev. Žiakom sa páčilo hlavne skupinové riešenie úloh, čo na matematických súťažiach nevidíme často.

      Blahoželáme a ďakujeme za reprezentáciu školy.

     • Nenápadní hrdinovia v zápase s komunizmom

      1. 6. 2022

      Aj budúci školský rok sa pripravujeme na ďalší ročník  Nenápadní hrdinovia v zápase s komunizmom  - projekt Konfederácie politických väzňov Slovenska a Ústavu pamäti národa pre študentov základných a stredných škôl. V piatok 27. mája 2022 prišiel študentov kvinty A povzbudiť jeden z hlavných organizátorov projektu František Neupauer

      Rozprávanie o Akcii K, barbarskej noci, o tom, aký zmysel má rozprávanie aj o týchto udalostiach, o tom, ako si hľadať príbehy a postupovať pri výskume - o tom všetkom bola beseda, ktorej sa zúčastnili tí, ktorí už na svojich projektoch pracujú, ale aj tí ešte  nerozhodnutí. 

      A kto by sa chcel do tohto projektu, ktorý vyvrcholí v novembri 2022 na študentskej konferencii, zapojiť, je vítaný u p. uč. Kohutovej, ktorá mu rada poskytne prípadné konzultácie a pomoc. 

   • Kontakty

    • Katolícka spojená škola sv. Mikuláša
    • 051/7465+klapka.......................................
     riaditeľ školy RNDr. Marcel Tkáč 801***
     z.r.š. pre Gymnázium PhDr. Kopčáková Vlasta, PhD. a zrš. pre ZŠ RNDr. Melegová Bibiana 802***
     riaditeľstvo CZUŠ 803***
     zborovňa 804***
     ekonomické odd. 805***
     vedúca ŠJ 806***
     vrátnica 807***
     kabinet SJL+DEJ 808***
     kabinet ZŠ 1.posch. 809***
     kabinet ZŠ prízemie 800***
     kabinet GEO 812***
     kabinet CUJ 813***
     sklad učebníc 814***
     kabinet KNB 815***
     kabinet BIO 816***
     kabinet TSV 817***
     školník 820***
     zborovňa CZUŠ 821***
     kabinet ŠKD 822***
     knižnica 823***

     Web školy: www.zsgmik.sk
    • Duklianska č.16, 080 01 Prešov
     skolasvm@zsgmik.sk, riaditel@zsgmik.sk


     Slovakia
    • IČO 17080151
    • DIČ 2021241035
    • 0918732441 - riaditeľ školy..........................

     0949289717 - zást. r.š. pre Gymnázium.....

     0907399353 - zástupca r.š. pre ZŠ
  • Fotogaléria

    zatiaľ žiadne údaje