• Trnky brnky a Rozprávkový Stropkov

      30. 4. 2024

      Do fotogalérie bol pridaný nový album Trnky brnky a Rozprávkový Stropkov.

      V dňoch 18. – 19. apríla 2024 sa divadelná sála Kultúrneho strediska v Stropkove zaplnila 180 nádejnými herečkami a hercami. Medzi 9 súbormi boli aj naši divadelníci zo súboru Trnky brnky, ktorí sa po zlatom umiestnení na regionálnej súťaži Dni s Táliou prebojovali na krajskú prehliadku celoštátnej postupovej súťaže detskej dramatickej tvorivosti „Rozprávkový Stropkov“ s celoslovenským názvom Zlatá priadka.

      Trnky brnky sa predstavili s inscenáciou Cesta za šťastím, ktorú režírovala Zita Sedláková. Svojím nadšením, tvorivosťou, vystupovaním a odvahou dosiahli vo veľkej konkurencii krásne strieborné pásmo. Veríme, že potlesk diváka, uznanie odbornej poroty, rady, skúsenosti a zážitky z divadelných dosiek a spoločne strávených chvíľ si nadlho ponesú vo svojich srdciach všetci členovia súboru, ktorým srdečne blahoželáme. (Zita Sedláková)

      Dojmy účastníkov:

      „Pred naším vystúpením sme mali trochu trému, no so svojim výkonom sme boli spokojní. Súťaž trvala 2 dni, ktoré sme naplno využili. Prvý deň, po súťažnom programe sme sa zabávali na kaukliarskych workshopoch, ktoré boli súčasťou podujatia. Kaukliari nás naučili množstvo cirkusantských trikov, čo sa nám veľmi páčilo. Aj naše ubytovanie bolo výnimočné, bolo totiž súčasťou hvezdárne. Mali sme možnosť pozorovať hviezdy, ale bolo zamračené, tak sme si pozreli aspoň ďalekohľady, o ktorých sme sa dozvedeli veľa zaujímavých informácií. Ďalšie doobedie sme si pozreli ostatné súťažné inscenácie a poobede sme mali prehliadku mesta. Navštívili sme historický kostol, vyšli sme na kostolnú vežu, zavítali sme do kaštieľa a nakoniec aj do ZOO. Okrem krásneho 2. miesta sme si zo Stropkova odniesli aj množstvo zážitkov a nových kamarátstiev.“ (Noemi Čižmáriková)

      "Bolo to super a mala som dobrý pocit. Škoda že sme nepostúpili, ale až tak to nevadí, aspoň máme dobrú skúsenosť." (Zoe Jánošíková)

      " V Stropkove mali skvelú ZOO, v ktorej som videla nádhernú činčilu. Tiež ma zaujala povesť o zamurovanej pani a kostolná veža." (Chiara Kehl)

      "V Stropkove ma veľmi zaujali ostatné divadlá. Som spokojný so svojím výkonom." (Marko Šustík)

     • Vzácna návšteva z Kazachstanu

      26. 4. 2024

      Piatok 26.4.2024 sa zapísal do kroniky našej školy veľkými písmenami. Na dnešnej celoškolskej svätej omši sme sa spoločne modlili s otcom biskupom Jevgenijom Zinkovskym z diecézy Karaganda (územie tejto diecézy je 17 krát väčšie ako územie Slovenska) z Kazachstanu. Na našu školu ho priviedol náš bývalý školský kaplán Vladimír Nemec, ktorý ho sprevádza na ceste po Slovensku. Otec biskup vnímal dnešný deň ako malý zárak - ešte nikdy neslúžil svätú omšu pre viac ako 700 detí a k tomu ešte v škole. Takéto niečo v Kazachstane nie je možné... Deti si hneď získal svojou dobrotou a skromnosťou a po svätej omši trvalo dlhú chvíľu kým sa dostal na kávu. Počas krátkeho stretnutia sme im prisľúbili našu podporu a to nielen počas Misijného týždňa, ktorý každoročne prebieha na našej škole. Otec biskup Jevgenij, duchovný otec Vlado, sestra Alma zostávate v našich modlitbách.

     • Detské ambasádorky z kníhkupectva Martinus

      26. 4. 2024

      Do fotogalérie bol pridaný nový album Detské ambasádorky z kníhkupectva Martinus.

      V týždni od 15.4. – 19.4.2024 k nám zavítali detské ambasádorky z kníhkupectva Martinus Nicol a Evka. Spoločne navštívili 11 tried a 208 žiakov nášho prvého stupňa. S prvým stupňom si prešli kategorizáciu detskej literatúry. Naši žiaci boli z ich prezentácií nadšení a horlivo sa zapojili aj do súťaže, ktorú si pre nich dievčatá pripravili. Každý žiak si z besiedky odniesol záložku a tí najšikovnejší aj 10- eurové poukážky na nákup knižiek. Dievčatá ich potešili aj sladkou bodkou na záver v podobe sladkostí, a naši žiaci sa už nevedia dočkať júna, kedy ich na oplátku my navštívime v ich kníhkupectve.

     • Mikulášsky polliter 2024 alebo "Študenti opäť prekonali strach a darovali krv v škole".

      25. 4. 2024

      Dobrovoľné darovanie krvi sa stalo základným kameňom solidarity a ľudskosti v mnohých komunitách. V utorok 23. apríla 2024 sa aj naša škola v spolupráci s Národnou transfúznou spoločnosťou opäť pridala v tomto duchu k altruizmu usporiadaním svojej vlastnej krvnej zbierky. Avšak, nebolo to len o darovaní krvi, ale aj o prekonaní osobných obáv a strachu, čo pridáva tejto akcií ešte väčšiu hodnotu. Milou podporou bola nielen skvelá atmosféra počas celej akcie, ale i sladké pohostenie, ktoré zabezpečili žiaci z tried sekunda A a septima A.

      Ráno sa v jedálni školy zhromaždila široká paleta študentov - i prvodarcov,  učiteľov na čele s pánom riaditeľom a rodičov pripravených darovať svoju krv.

      Proces darovania krvi začal pre študentov vypísanim dotazníka. Nasledoval  odber vzorky krvi, zmeranie krvného tlaku a pohovor s lekárom. Tým, ktorí úspešne prešli celým procesom,  mohla byť následne odobraná krv (450 ml). Pomaly, ale isto, prekonávali svoje obavy, počúvali pokyny personálu a čelili výzve s odvahou a rozhodnosťou.

      Po dokončení darovania krvi sa na bledších tvárach študentov objavil  úsmev úľavy. Vďaka študentom, učiteľom, rodičom sa podarilo odobrať 26 platných odberov. Darcovia dokázali, že vďaka svojej odvahe a solidarite sú schopní dosiahnuť veľké veci a pozitívne ovplyvniť svoje okolie.

      Pocity jednej zo septimániek Sárky Kuckovej: Od rána ma sprevádzal stres spolu s túžbou niekomu zachrániť život. V jedálni sa stres prekvapujúco ešte zväčšil. Počas odberu sa mi začal točiť svet, ale vďaka úžasnému tímu som o pár minút bola opäť v poriadku. Ďakujem za príležitosť, za odborný a priateľský prístup tímu NTS, za podporu pedagógov :-) Určite chcem v darovaní pokračovať a som vďačná, že moje prvé darovanie mohlo byť v prostredí a medzi ľuďmi, ktorí sú mi blízki. Osobitne chcem poďakovať organizačnému tímu pani učiteľke Mirke Feretovej a Matejovi Kmecovi.

      Ďakujeme, najneskôr o rok sa opäť tešíme na vás. (Matej Kmec)

     • CHEMICKÁ OLYMPIÁDA

      25. 4. 2024

      V tomto školskom roku prebieha na školách celého Slovenska 60. ročník chemickej olympiády. Ako každý rok, aj tento sa tejto súťaže zúčastňujú aj naši žiaci. Po kategórii A (2 zúčastnení), kategórii B (2 zúčastnení, Veronika Šibová 13.miesto, úspešný riešiteľ) sa zúčastnili 6 žiaci našej školy okresného kola CHO v kategórii D. Počínali si veľmi úspešne (4 žiaci v prvej desiatke) - Ema Polčová (kvarta, 9.miesto), Dominika Mihoková (P9A, 6.miesto), Natália Mišenková (kvarta, 4.miesto) a medzi víťazmi sa na 2.mieste umiestnil Patrik Anderko (kvarta). Patrik zároveň postúpil na krajské kolo, ktoré tak ako každý rok organizovala naša škola a uskutočnilo sa vo štvrtok 18.4.2024. Medzi 27 najlepšími chemikmi do 15 rokov z celého Prešovského kraja sa Patrik nestratil ba práve naopak. Viac ako 90 získaných bodov zo 100 ho zaradilo na celkové 2. miesto. Srdečne blahoželáme a prajeme veľa vytrvalosti a sily do ďaľšieho štúdia. Veľké poďakovanie patrí aj všetkým organizátorom na čele s RNDr. Martinou Majirskou a Mgr. Janou Tkáčovou.

     • ERASMUS výber žiakov

      25. 4. 2024

      Po vyhodnotení  dlhodobej a svedomitej práce žiakov na úlohách projektu Erazmus+ s radosťou zverejňujeme  zoznam účastníkov skupinovej mobility vo Francúzsku v júni 2024 (5.6.-16.6). Niektoré projektové aktivity a informácie o projekte E+  si môžete pozrieť TU.

      ZOZNAM ÚČASTNIKOV:

      TERCIA A (9 žiakov)

      Babinčáková, Mária

      Dopirák, Samuel

      Minčáková, Miroslava

      Pastirčáková, Kate Alexandra

      Rusňáková, Sofia

      Šibová, Klára

      Tkáčová, Katarína

      Vargečko, Oliver

      Vlkovičová, Klára

      KVARTA A (11 žiakov)

      Berko, Jakub

      Felčík, Gregor

      Husovský, Matej

      Kavalecová, Alžbeta

      Kočišová, Bianka Mária

      Lapošová, Marieta Jana

      Máthé, Šimon

      Mihoková, Luna Bianca

      Mojzešová, Anna

      Stanová, Michaela

      Vajda, Šimon

      SEXTA A (5 žiakov)

      Balčák, Jakub

      Baliková, Veronika

      Olejníková, Juliana

      Smreková, Karolína

      Šibová, Veronika

    • Okresné kolo Matematickej olympiády
     • Okresné kolo Matematickej olympiády

      23. 4. 2024

      Aj tento rok naši žiaci postúpili na okresné kolo Matematickej olympiády, ktorá sa uskutočnila 3. apríla 2024 na ZŠ Mirka Nešpora. Zo sekundy nás reprezentovalo 5 žiakov,  z tercie 1 žiak.

      Máme dvoch úspešných riešiteľov. Danka Sárossyová ( 6.-9. miesto) a Matúš Berko ( 12.-16. miesto) obaja zo sekundy A. Keďže je to v danej kategórii najvyššie kolo, úprimne sa tešíme, blahoželáme a ďakujeme za úspešné reprezentovanie našej školy. 

     • EXPO SCIENCE Brusel opäť s našou účasťou

      23. 4. 2024

      V dňoch 12. - 13.4. 2024 sa v Belgicku konala prestížna vedecká výstava Belgian Science-Expo 2024, na ktorej sa mali možnosť zúčastniť výhercovia vedeckých súťaži z rôznych kútov sveta. Medzi nich patril aj Štefan Hudačko, víťaz Festivalu vedy a techniky AMAVET 2023. Okrem Slovenska sa tejto akcie zúčastnili aj krajiny ako Luxembursko, Maroko alebo Taliansko. Okrem samotnej vedeckej výstavy si organizátori pripravili pre mladích vedcov aj zaujímavý program. Mali možnosť spoznať Brusel a Liege, ich kultúru a dokonca aj kuchyňu. Súčasťou programu bol aj vstup do Magrittovho múzea, v ktorom sa náchádza najväčšia zbierka diel Reného Magritta na svete. Táto zbierka pozostáva z vyše 230 zaujímavých surrealistických diel, maľovaných predmetov a plagátov.

      Čo si o Belgium Science-Expo 2024 myslí Štefan?

      Samotné Belgium Science-Expo 2024 je podľa mňa veľmi podobné nášmu Festivalu vedy a techniky. Rovnako ako u nás, sa aj tam mali možnosť zísť výnimoční študenti, ktorých baví veda a chcú sa jej venovať. Bol to veľmi zaujímavý zážitok a veľmi ma zaujala rôznorodosť tém, ktorým sa študenti venovali. Taktiež ma milo prekvapilo, že medzi mnou a súťažiacimi nebola žiadna jazyková bariéra. V každom projekte, ktorý som si vypočul sa našiel aspoň jeden člen tímu, ktorý vedel dobre po anglicky. Ako nadšenca fyziky ma samozrejme najviac zaujal projekt o čiernych dierach, ktorí spracovali dievčatá vo veľmi zaujímavej podobe. Veľmi sa mi páčilo, že okrem projektov si Belgičania pripravili aj veľmi zaujímavý workshop, v ktorom  sme si mohli postaviť vlastné rádio.

      Horálky nesklamali.

      Po skončení prvého dňa výstavy sme mali kultúrny večer, kde sme sa mohli navzájom bližšie spoznať. Na kultúrny večer sme mohli priniesť slovenské výrobky a tak som sa samozrejme rozhodol zobrať rôzne sladkosti. Musím povedať, že asi najväčší úspech zožali horalky a tesne na druhom mieste za nimi citrónové oblátky. Dosť nezvyčajným a pre mnohých prekvapivou pochutinou boli snehulky.

      Zážitky z Belgicka.

      Z Belgicka si domov prinesiem určite veľa dobrých zážitkov a spomienok. Mal som mnoho zaujímavých rozhovorov so študentmi a učiteľmi z iných krajín. Som obzvlášť vďačný za rozhovor s francúzskym fyzikom, ktorý mi dal mnoho dobrých rád nielen o fyzike ale aj o živote. Som veľmi vďačný za to, že som mal možnosť cestovať do Belgicka zažiť takúto skúsenosť a spoznať toľko zaujímavých ľudí.

      Poďakovanie.

      Na záver by som sa chcel poďakovať Ing. RNDr. Andrei Džubinskej, PhD. z CPM-TIP, UPJŠ v Košiciach a RNDr. Miriam Feretovej z Katolíckej spojenej školy sv. Mikuláša v Prešove za ich pomoc pri koordinácií projektu, čas, pomoc a odborné konzultácie. Moja vďaka patrí aj prof. RNDr. Mariánovi Reiffersovi, DrSc. z Katedry fyziky, matematiky a techniky z Prešovskej univerzity v Prešove. A poďakovanie prislúcha aj AMAVET-u a všetkým ľudom, ktorí mi pomáhali pri tomto projekte a vďaka ktorým som sa mohol dostať do Belgicka.

     • Tvorivosť v Múzeu Vojtecha Löfflera

      18. 4. 2024

      Do fotogalérie bol pridaný nový album Tvorivosť v Múzeu Vojtecha Löfflera.

      V „DNA“ ľudských tvorov je schopnosť tvoriť. Kreativita je aj na našej škole prirodzenou, obohacuje nás a inšpiruje. A v tejto línii sme sa v upršaný utorok vlakom presunuli do Košíc, do Múzea Vojtecha Löfflera. 

      Múzeum prevádzkuje stálu expozíciu prác umelca, po ktorom nesie múzeum názov, prezentuje aktuálne práce mladých umelcov regiónu, ako aj dáva možnosť tvorivých dielní. Súčasťou expozície je rovnako pamätná izba Vojtecha Löfflera.

      Dievčatá a chlapci triedy sexta A so svojimi pedagógmi využili práve túto ponuku múzea. Od lektora si vypočuli exkurz do umeleckého sveta mesta Košíc a regiónu minulého storočia a predovšetkým ponorili sa do tvorivej práce s hlinou. A tu sa už medze nekládli, žiaci boli originálni, autentickí ...

     • Mikulášsky polliter 2024

      17. 4. 2024

      V utorok 23.4.2024 od 8:00 hod. pozývame do jedálne školy všetkých študentov, absolventov, rodičov a priateľov školy nad 18 rokov, ktorí môžu a chcú darovať svoju krv. Jedná sa o tradičné podujatie na našej škole, ktoré nás vzájomne spája a prináša tak žiadaný rozmer spolupatričnosti a vzájomnej lásky.  Darovanie krvi je skutočným „darom života“, ktorý zdravý jedinec môže poskytnúť ľuďom chorým, raneným a po úrazoch. Je to veľmi prospešný, bezpečný a jednoduchý humánny krok. Interval darovania je pre mužov každé 3 mesiace a pre ženy každé 4 mesiace. Celý proces darovania krvi trvá, od registrácie až po odchod domov približne hodinu a samotný odber len 5 - 15 minút, počas ktorých daruje darca 450 ml krvi. Ďakujeme za vašu  účasť, resp. šírenie tejto informácie.

      Skôr ako darujete krv: https://www.ntssr.sk/o-darovani-krvi/predtym-ako-darujete-svoju-krv

      Kedy nemôžete darovať krv: https://redcross.sk/daruj-krv/kedy-nemozete-darovat-krv/

      Akcia prebehne s spolupráci s mobilnou odberovou jednotkou NTS SR v priestoroch školskej jedálne. Tešíme sa na vás.

     • Deň narcisov 2024

      17. 4. 2024

      "NA KOHO MYSLÍŠ, KEĎ SI PRIPÍNAŠ NARCIS?" 

       

      V dnešnej dobe sa rakovina dotýka životov mnohých rodín. Na Slovensku ročne pribúda viac ako 40 000 onkologických pacientov a takmer každý z nás pozná niekoho, koho zasiahlo toto náročné ochorenie.  Žltý narcis ako symbol boja proti rakovine sa vo svete po prvýkrát objavil v roku 1987 v Írsku. O tri roky na to vznikla slovenská organizácia Liga proti rakovine, pridala sa k programu Európa proti rakovine a postupne sa stala  iniciátorom národných a medzinárodných aktivít v oblasti onkológie.

      Život občas „bodne“, obráti sa naruby a to vo veľa prípadoch oznámenia onkologickej diagnózy. Liga proti rakovine ďakuje všetkým, ktorí sa na „život z inej strany“ dokážu pozrieť a byť solidárni v podobe pripnutia narcisu a prispenia do zbierky Deň narcisov.

      Ako každý rok, tak aj tento sa naša škola zapojila do zbierky, ktorá pomáha onkologicky chorým pacientom a ich blízkym na celom Slovensku. 18. apríla 2024 (štvrtok) sa bude konať už 28. ročník verejno-prospešnej zbierky Ligy proti rakovine DEŇ NARCISOV. Počas tohto dňa môžete v škole symbolicky prispieť dobrovoľníkom zo septimy A a  tým vyjadriť svoju solidaritu (pripnutím žltého kvetu). Výťažok zbierky v škole bude poukázaný na účet Ligy proti rakovine. Ďakujeme :-)

     • Prijímacie skúšky na Gymnázium sv. Mikuláša

      16. 4. 2024

      Prijímacie skúšky na Gymnázium sv. Mikuláša v Prešove pre školský rok 2024/2025 sa nezadržateľne blížia. Prvý termín je vo štvrtok 2.mája 2024 a druhý termín v pondelok 6.mája 2024. Po ich absolvovaní zasadne do lavíc pre primánov 28 najúspešnejších spomedzi všetkých zúčastnených uchádzačov. Pripomíname aj kritéria pre tohtoročné prijímacie konanie dostupné TU. Pozvánky na prijímacie skúšky so všetkými podrobnosťami budú zaslané zákonným zástupcom v pondelok 22.apríla 2024 prostredníctvom EDUPAGE.

     • Prevencia proti kliešťom: Zdravé riešenia od našej maturantky Katky

      15. 4. 2024

      Naša maturantka, Katarína Fabuľová, nedávno zdieľala svoje poznatky a skúsenosti týkajúce sa prevencie proti klienšťom. Katarína sa venovala projektu, ktorý sa sústredil na výskum a objavovanie spôsobov, ako ochrániť naše telá pred nepríjemnými následkami kontaktu s klienšťmi. 

            Jedným z hlavných zistení jej výskumu je, že určité druhy čajov, ako je mäta a levanduľa, môžu pomôcť ľuďom vyvinúť látku, ktorá klienšťom nechutí/smrdí. Tento objav je nielen zaujímavý, ale aj praktický. Preto nezabudnime, že ochrana pred klienšťami je nevyhnutná, a môžeme ju dosiahnuť aj prostredníctvom jednoduchých, prírodných riešení.

            V našej škole sme sa rozhodli zaradiť tieto čaje do jedálnička, dostupné počas obedov.

            Okrem toho Katarína absolvovala prezentácie v ôsmych triedach, kde použila interaktívne nástroje, ako je Kahoot, na zábavný a poučný spôsob vysvetľovania základných faktov o prevencii. Tento prístup zaujal nielen starších študentov, ale aj tých mladších, ktorí si mohli zahrať a zároveň sa niečo nové naučiť.

     • HITPARÁDA ŠKD

      15. 4. 2024

      Do fotogalérie bol pridaný nový album HITPARÁDA ŠKD.

      V mesiaci január sa v ŠKD konala spevácka súťaž pod názvom Hitparáda ŠKD. Na súťaži svoj spevácky talent predviedlo spolu 16 súťažiacich z jednotlivých oddelení, ktorí boli do finálového kola vybraní v triednom kole. Speváci sa nám predstavili v dvoch kategóriách: 1. – 2. ročník a 3. – 4. ročník. 

      Súťaž sa konala pod dohľadom 5 člennej poroty.

      Výhercovia súťaže Hitparáda ŠKD sú:

      1. – 2. ročník: 1. miesto – Vincent Bosák (2.B)

                             2. miesto – Dominika Baranová (1.B)

                             3. miesto - Šarlotka Adzimová (1.A)

      3 .- 4. ročník: 1. miesto – Diana Kočišová (4.A)

                            2. miesto – Filip Gajdoš (4.B)

                            3. miesto – Kiara Mikitová (3.A)

      Súťaž sa deťom veľmi páčila a už teraz sa tešia na jej ďalšie kolo v budúcom školskom roku. Zodpovedná za organizáciu: vych. Evka 

     • Medaila sv. Ondreja

      9. 4. 2024

      Aj tento rok prebehlo v Košiciach morálne oceňovanie zamestnancov katolíckych škôl Košickej arcidiecézy. Z nominovaných adeptov na ocenenie Medailou sv. Ondreja vybrala komisia aj naše dve kolegyne a to Mgr. Máriu Wožniakovú a PaedDr. Ľudmilu Pekárikovú. Obidve patria neodmysliteľne k našej škole a tak je ocenenie určite v správnych rukách. Obidvom našim kolegyniam srdečne blahoželáme a prajeme ešte veľa osobných a pracovných úspechov. Sv. Mikuláš oroduj za nás.

     • Marec mesiac knihy

      4. 4. 2024

      Marec mesiac knihy sa naša školská knižnica a krúžok Mladý knihovník pod vedením p. uč. M. Kohutovej  rozhodli pripomenúť žiakom školy usporiadaním 2 aktivít ešte pred Veľkou nocou. 

      21. marca sme si spoločne na 2. poschodí pripomenuli medzinárodný deň poézie (POETRY DAY)  písaním krátkych básničiek.  A záujem o písanie bol veľký. 

      Fotografie nájdete na stránke Školskej knižnice: Katolícka spojená škola sv. Mikuláša (edupage.org)

      25. marca  sme v triedach sexta A a septima A  na hodinách slovenčiny hostili českú spisovateľku Ivanu Myškovú, s ktorou sme zažili nielen chvíľku autorského čítania, ale aj rozhovory nielen o literatúre a čítaní... Fotografie a kratučký riport  aj z tejto návštevy nájdete tu: Katolícka spojená škola sv. Mikuláša (edupage.org)

     • Triedne aktívy

      3. 4. 2024

      S blížiacim sa termínom klasifikačnej porady za 3. štvrťrok školského roku 2023/2024 sa priblížil aj termín triednych aktívov v jednotlivých triedach Gymnázia sv. Mikuláša a ZŠ sv. Mikuláša. Tohtoročné posledné triedne aktívy sa v jednotlivých triedach uskutočnia v pondelok 15.4.2024 so začiakom o 16,00 hod. . Srdečne pozývame.

    • Krajské kolo SOČ v Prešove
     • Krajské kolo SOČ v Prešove

      3. 4. 2024

      V utorok 26.3.2024 sa v priestoroch SOŠ technickej v Prešove konalo krajské kolo súťaže Stredoškolská odborná činnosť (SOČ). SOČ je súťaž Štátneho inštitútu odborného vzdelávania na Slovensku zameraná na 17 odborných oblastí a záujmovú činnosť žiakov denného štúdia gymnázií, stredných odborných škôl a konzervatórií vo veku od 15 do 21 rokov. Tejto súťaže sa zúčastnili aj žiaci našej školy. Žiaci boli rozdelení do niekoľkých kategórii a bojovali s naozaj silnou konkurenciou. No ani tá našich žiakov nezastavila, a opäť si odniesli niekoľko krásnych ocenení. Blahoželáme:  Štefanovi Hudačkovi (O7.A) k 1. miestu v kategórii fyzika, matematika; Alžbete Pekľanskej (O7.A) k 2.miestu v kategórii geografia a ekológia a taktiež Kataríne Fabuľovej a Laure Ivančovej (O8.A) k 2.miestu v kategórii chémia, ktorí sa súčasne tešia postupu na celoštátne kolo, ktoré sa uskutoční 24.4.-26.4.2024 v Nitre. Gratulujeme aj ostatným žiakom zo školy, a to Eme Sárossyovej (O7.A) úspešnej riešiteľke súťažiacej v kategórii chémia; Dorote Reguliovej (O7.A) k 3. miestu v kategórii zdravotníctvo; Richardovi Barillovi a Sáre Kuckovej (O7.A) k 4. miestu v kategórii biológia a Jozefovi Jabczunovi (O7.A) k 3. miestu v kategórii biológia.   Všetci študenti sú členmi Amavet klubu 957 pôsobiacom na našej škole.           (A.Pekľanská)

   • Kontakty

    • Katolícka spojená škola sv. Mikuláša
    • 051/7465+klapka.......................................
     riaditeľ školy RNDr. Marcel Tkáč 801***
     z.r.š. pre Gymnázium PhDr. Kopčáková Vlasta, PhD. a zrš. pre ZŠ RNDr. Melegová Bibiana 802***
     riaditeľstvo CZUŠ 803***
     zborovňa 804***
     ekonomické odd. 805***
     vedúca ŠJ 806***
     vrátnica 807***
     kabinet SJL+DEJ 808***
     kabinet ZŠ 1.posch. 809***
     kabinet ZŠ prízemie 800***
     kabinet GEO 812***
     kabinet CUJ 813***
     sklad učebníc 814***
     kabinet KNB 815***
     kabinet BIO 816***
     kabinet TSV 817***
     školník 820***
     zborovňa CZUŠ 821***
     kabinet ŠKD 822***
     knižnica 823***

     Web školy: www.zsgmik.sk
    • Duklianska č.16, 080 01 Prešov
     skolasvm@zsgmik.sk, riaditel@zsgmik.sk


     Slovakia
    • IČO 17080151
    • DIČ 2021241035
    • 0918732441 - riaditeľ školy..........................

     0949289717 - zást. r.š. pre Gymnázium.....

     0907399353 - zástupca r.š. pre ZŠ
  • Fotogaléria

    zatiaľ žiadne údaje