• EXKURZIA v ZOO Nyíregyháza Maďarsko- Pestrofarebný svet zvierat
     • EXKURZIA v ZOO Nyíregyháza Maďarsko- Pestrofarebný svet zvierat

     • Zoologická záhrada sídli vnútri prirodzeného, takmer nedotknutého dubového lesa. Na ploche 30 hektárov vítajú prichádzajúcich záujemcov rôzne svetadiely, kde je možné spoznať život zvierat mnohých kútov Zeme. Pestrofarebný svet zvierat je tu zastúpený 500 druhmi a viac ako 5000 jedincami, spomedzi ktorých sa tu stretneme s takými raritami, akou je tiger biely, slon africký, varan komodský, nosorožec indický, ľadový medveď, žralok tigrí a gorila. V piatok 21.9.2018 sa 40 žiakov našej školy plus 3 učitelia (členov klubu Amavet 957) zúčastnilo prírodovednej exkurzie v ZOO Nyíregyháza. A tu je reportáž účastníkov :-): Do galérie EXKURZIA v ZOO Nyíregyháza Maďarsko- Pestrofarebný svet zvierat boli pridané fotografie.

    • Medzinárodná cena vojvody z Edinburghu (DofE)
     • Medzinárodná cena vojvody z Edinburghu (DofE)

     • Celosvetovo uznávaná Medzinárodná cena vojvody z Edinburghu (DofE) aj na našej škole. Bronzová medaila pre Alžbetu Kalinovú z oktávy B z rúk Andrewa Gartha, veľvyslanca Spojeného kráľovstva na Slovensku. Zapoj sa do programu v tomto školskom roku aj TY a reaguj na 4 výzvy - talent, dobrovoľníctvo, šport a expedícia. Ďakujeme za pomoc pri realizácii programu DofE na našej škole: J.Bujdosóová, J.Tkáčová, J.Mašlejová, L.Medoňová. Do galérie Medzinárodná cena vojvody z Edinburghu (DofE) boli pridané fotografie.

    • MILSET Expo-Sciences Europe 2018
     • MILSET Expo-Sciences Europe 2018

     • Zo začiatkom prázdnin začali aj prípravy na dlho očakávanú udalosť ESE 2018, na ktorú sme postúpili z celoslovenského kola FVAT v novembri 2017. Tohto roku nás na medzinárodnej výstave vedeckých projektov privítali naši severskí susedia v jednom z najlukratívnejších poľských prístavných miest, v Gdyni. Na Expo sa stretlo 300 účastníkov z 29 krajín so 119 projektmi. Medzi nimi sme boli aj  my, delegácia zo Slovenska a mali sme tú česť okrem prezentácie nášho projektu súčasne aj reprezentovať našu krajinu a kultúru. Viac v článku. Do galérie MILSET Expo-Sciences Europe 2018 boli pridané fotografie.

     • Rodičovské združenie

     • Plenárne zasadnutie RZ a triedne aktívy

      Dňa 24. septembra (pondelok) sa uskutoční plenárne zasadnutie Rodičovského združenia v jedálni školy so začiatkom o 16:00 hod. Na programe celoškolského RZ je správa o hospodárení RZ, schvaľovanie nového rozpočtu a informácie riaditeľa školy a duchovného správcu školy. Po skončení plenárneho zasadnutia (cca o 16:45 hod.) nasledujú triedne aktívy po jednotlivých triedach. Srdečne pozývame všetkých rodičov a tešíme sa na vašu hojnú účasť. 

     • Putujte s nami do Poľska

     • Púť učiteľov a priateľov školy na pútnické miesta v Poľsku.

      Putujte s nami do Poľska v mariánskom mesiaci október 2018. Prehliadka pútnických miest v Czenstochowej a Lichni a bohatý duchovný program je pripravený pre všetkých mariánskych ctiteľov z radov našich učiteľov a priateľov školy. Srdečne pozývame. Viac informácií na priloženom plagáte TU

     • Mladá nádej slovenskej vedy (28.-29. jún 2018)

     • Krásny zámok Smolenice, ktorý leží v srdci malokarpatskej prírody navštívili koncom školského roka naši žiaci: Jana Čorňáková, Miriam Feretová a Ján Maťufka na  pozvanie predstavenstva SAV, aby tu prezentovali svoje úspechy  a projekty pred známymi vedcami a ostatnými šikovnými študentami zo Slovenska. Celý dvojdňový program sa niesol v znamení prednášok a rozhovorov so špičkovými vedcami. Medzi prednášajúcimi bol riaditeľ SAV prof., RNDr. Pavol Šajgalík, DrSc.,  ale aj člen predsedníctva SAV, významný jadrový fyzik Mgr. Martin Venhart, PhD,  ktorý mal v uplynulých rokoch možnosť riadiť špičkový výskum v CERNe (prednáška: Sága prvého slovenského experimentu v CERNe).

      Po prezentácii študentov čakala slávnostná večera v priestoroch historického zámku a následne nabitý program do neskorých večerných hodín. V piatok doobeda sme mali možnosť za okrúhlymi stolmi viesť diskusiu s vedcami z mikrobiologického, farmaceutického, historického, matematického, astronomického a fyzikálneho ústavu Slovenskej akadémie vied. Po ukončení celého programu sme sa s krásnymi priestormi zámku a inšpiratívnymi vedcami rozlúčili obedom. Medzi poznanými účastníkmi konferencie boli okrem nás študenti reperezentujúci SR na medzinárodných súťažiach z gymnázií z Vranova nad Topľou, Košíc, Bratislavy, Liptovského Mikuláša a Senice. Jednalo sa o pilotný ročník stretnutí nadaných študentov pod taktovkou SAV. 

      Autor: Miriam Feretová, člen klubu Amavet č. 957

      Oficiálny článok SAV, kde sú aj fotky si môžete pozrieť TU

    • Kvíz o Rusku
     • Kvíz o Rusku

     • V piatok 22.júna,  keď už väčšina študentov nemyslela na učenie, ale skôr na prázdniny, sa opäť  konal v našej škole Kvíz o Rusku. Študenti učiaci sa ruský jazyk preukázali svoje znalosti o krajine, ktorá práve v tomto období hostí Majstrovstvá sveta vo futbale. Tejto súťaže sa zúčastnilo päť trojčlenných tímov - Adriána Pazdičová, Alexandra Kreheľová a Darina Kašprišinová(O7A), Júlia Petrušová, Mirka Katuščáková a Jana Príhodová (O6A), Terézia Blichárová, Jakub Jurašek a Adam Matušík (O5B), zmiešané družstvo Viera Bartošová (O7A), Petra Sinayová (O5A) a Jakub Cimbala (O7A). Odvážili sa aj ôsmaci, ktorí sa ruský jazyk učia najkratšie zo všetkých súťažiacich- Marek Piroh, Adam Poník a Daniel Seman (P8A) za čo im patrí pochvala. Všetci preukázali pekné vedomosti, ale víťaz môže byť len jeden a tentokrát sa najviac darilo zmiešanému družstvu- Viera Bartošová (O7A), Petra Sinayová (O5A) a Jakub Cimbala (O7A). Srdečne blahoželáme. Za pomoc pri príprave kvízu ďakujem p. uč. Mgr. Alene Tkáčovej. Mgr. Annamarie Jerigová Do galérie Kvíz o Rusku boli pridané fotografie.

     • Českoskolenský POHÁR VEDY s našou účasťou

     • Tento rok sme sa vďaka Janke Čorňákovej zúčastnili na medzinárodnej súťaži s názvom Pohár vedy Newton 2018. Trvala od januára do mája 2018. Pracovali sme na nej ako štvorčlenné družstvo - Paula Kucháriková, Mária Dopiráková, Annamária Chovancová, Lívia Tutková (2.AG). Umiestnili sme sa v prvej desiatke, ale žiaľ na postup do finále to nestačilo. Táto súťaž bola zložená z troch častí – praktická, teoretická a kreatívna. Na každom jednom kole (boli štyri) sme pracovali usilovne a vždy s radosťou, aj keď niekedy boli veľmi náročné. Získali sme pri nej množstvo vedomostí najmä z oblasti fyziky (pokusy a fyzikálne výpočty).  Dozvedeli sme sa množstvo informácií o jednom z najväčších fyzikov a matematikov - o Issacovi Newtonovi, keďže celá tohtoročná súťaž sa niesla v jeho duchu. Rozvíjali sme pri nej naše kreatívne myslenie a získali sme množstvo zážitkov. 

    • Provensálsko a Monako
     • Provensálsko a Monako

     • Milí študenti! Ponúkame všetkým, ktorí budete v šk. roku 2018/2019 navštevovať kvartu-oktávu osemročného gymnázia a 3AG, poznávací zájazd do južného Francúzska, kde postupne navštívime Monako, Saint Tropez a iné zaujímavé destinácie. Termín zájazdu je 24.9.2018 - 29.9.2018. Bližšie informácie a program zájazdu si môžete pozrieť TU. V prípade záujmu prosím kontaktujte Mgr. Kazimírovú alebo Mgr. Šutkovú najneskôr do 22.6.2018. Tešíme sa na Vás.

    • Škola rodine, rodina škole
     • Škola rodine, rodina škole

     • Piatkový podvečer bol časom mnohých a príjemných stretnutí, no i povzbudení. Ďakujeme všetkým rodičom a priateľom školy, ktorí si našli čas a prišli na našu školskú akciu ŠKOLA RODINE, RODINA ŠKOLE. Poďakovanie patrí aj našim sponzorom. Napriek tomu, že to bola naša premiéra, všetci organizátori z radov kolegov a študentov odovzdali do prípravy akcie to najlepšie, čo v nich bolo, zodpovedala tomu aj atmosféra. Cítili sme sa skvelo. ĎAKUJEME. Do galérie Škola rodine, rodina škole boli pridané fotografie.

    • Školská jedáleň - oznam
     • Školská jedáleň - oznam

     • Z dôvodu ročného vyúčtovania stravy sa dňa 15.6.2018 ukončuje vyhlasovanie stravníkov ŠJ z obedov. V prípade ochorenia, lekárskych prehliadok, alebo rodinnej dovolenky, strava bude vydaná rodinným príslušníkom do obedára v čase od 11.30 do 12.00 hod.

    • VÝBEROVÉ KONANIE
     • VÝBEROVÉ KONANIE

     • V súlade so zákonom č.317/2009 Z.z. o pedagogických a odborných zamestnancoch vyhlasuje riaditeľ Katolíckej spojenej školy sv. Mikuláša v Prešove výberové konanie na pozície:

      • učiteľ pre primárne vzdelávanie - na dobu určitú s nástupom od 1.9.2018, podrobnosti TU,
      • učiteľ pre nižšie a vyššie sekundárne vzdelávanie v aprobácii s ANJ  - na dobu určitú počas materskej, resp.rodičovskej dovolenky s nástupom 1.9.2018, podrobnosti TU.
    • CENA MESTA PREŠOV 2017
     • CENA MESTA PREŠOV 2017

     • Medzi tromi tohtoročnými držiteľmi tejto prestížnej ceny sa objavila aj naša kolegyňa RNDr. Miriam Feretová. Cenu získala za svoju dlhoročnú prácu s talentovanými študentmi, ktorých úspechy prekročili rámec Slovenska a šírili tak dobré meno nielen školy, ale aj mesta Prešov. SRDEČNE BLAHOŹELÁME! Viac o celej akcii sa dozviete na oficiálnych stránkach mesta Prešov TU.

    • AJ MALÍ TO VEDIA „ROZBALIŤ“
     • AJ MALÍ TO VEDIA „ROZBALIŤ“

     • Dňa 10. mája sa v priestoroch knižnice Slniečko konala vernisáž a slávnostné vyhodnotenie výtvarnej súťaže RODINA – MESTO – ORNAMENT. Súťaž sa konala pri príležitosti 155. výročia založenia Matice slovenskej ako najstaršieho spolku, resp. kultúrnej ustanovizne, s ktorým bol spätý aj ľudový ornament. Téma súťaže bola naozaj lákavá, preto sa do tejto súťaže zapojili aj naši žiaci z ročníkov 1.- 4. pod vedením svojich triednych učiteliek. Odborná porota vybrala zo 192 prác (z 20 škôl z Prešova a okolia) práce, ktoré spĺňali všetky kritériá. Žiacke práce boli na vysokej úrovni, čo členky poroty zdôrazňovali, a preto bolo naozaj ťažké vybrať tie najlepšie. Vo svojej kategórii získali naše žiačky z 2.A Klára Plocarová 2. miestoEliška Kováčiková čestné uznanie. Víťazkám srdečne blahoželáme a spoločne sa tešíme! Do galérie AJ MALÍ TO VEDIA „ROZBALIŤ“ boli pridané fotografie.

     • ŠKOLA RODINE, RODINA ŠKOLE

     • Blíži sa 8. jún 2018 a s ním aj akcia školy pre rodičov a naše spoločné deti...Od 15:30 hod. nás všetkých čaká vystúpenie detí ŠKD a od 16:00 hod. množstvo zaujímavých súťaží pre žiakov 1.stupňa ZŠ. Pre všetkých žiakov, ktorí absolvujú 5 súťaží je pripravených 150 hodnotných cien. Po skončení na všetkých čakajú ďalšie zaujímavé prekvapenia - skákací hrad, občerstvenie, škola tanca, súťaže pre rodičov s deťmi...Viac informácii na priloženom plagáte TU.

    • Intel ISEF USA 2018
     • Intel ISEF USA 2018

     • Aj tento rok sa 13-19. mája 2018 konala v Amerike, v meste Pittsburghu najväčšia
      a najprestížnejšia vedecká súťaž, ktorej sa zúčastnilo 1792 talentovaných stredoškolákov z 81
      krajín po celom svete. Samuel Smoter a Miriam Feretová zo septimy A reprezentovali s projektom “In
      vitro testovanie polyéter éter ketónu pomocou mezenchýmových stromálnych buniek”,
      v ktorom skúmali nový biomateriál so špecifickou štruktúrou. Viac sa môžete dočítať v  článku. Do galérie Intel ISEF USA 2018 boli pridané fotografie.

    • POSLEDNÉ VOĽNÉ MIESTA
     • POSLEDNÉ VOĽNÉ MIESTA

     • Na základe výsledkov zápisu po 1.kole prijímacieho konania vyhlasujeme 2.kolo priímacich skúšok do 1.ročníka nášho osemročného Gymnázia sv. Mikuláša. Otvárame 2 triedy s maximálnym počtom žiakov 48 a ponúkame posledné 4 voľné miesta. Možnosť výberu vyučovania 2 cudzích jazykov výberom zo 4 cudích jazykov - anglický jazyk, nemecký jazyk, francúzsky jazyk a ruský jazyk. Termín pre podania prihlášok je 7. jún 2018. Viac o podmienkach v priloženom dokumente TU.

    • Prijímacie skúšky - VÝSLEDKY po náhradnom termíne.
     • Prijímacie skúšky - VÝSLEDKY po náhradnom termíne.

     • Výsledky prijímacieho konania do osemročného gymnázia pre školský rok 2018/2019. V priloženom súbore TU nájdete výsledky prijímacich skúšok do nášho osemročného gymnázia. Žiaci sú pod prideleným kódom zoradení podľa celkovej úspešnosti v prijímacom konaní. Prijatým žiakom blahoželáme. 

    • Oceňovanie vedeckých projektov mladých vedcov – Leaf Award
     • Oceňovanie vedeckých projektov mladých vedcov – Leaf Award

     • Vo štvrtok 17.5.2018 bolo oceňovanie vedeckých projektov mladých vedcov – Leaf Award, pod záštitou prezidenta Slovenskej republiky Andreja Kisku. Počas programu organizácia Leaf ocenila príbehy inšpiratívnych ľudí v oblasti školstva, podnikania a vedy. Videom sa k nim prihovoril aj prezident Andrej Kiska, ktorý zdôraznil, že najväčším bohatstvom našej krajiny sú pracovití ľudia. Celým večerom účastníkov programu sprevádzala skupina Tolstoy. V kategórii 10 – 19 ročných boli vybrané v konkurencii 135 projektov, 3 projekty, ktoré získali ocenenie Leaf Award a finančnú podporu do výšky 5000 eur. Jedným z ocenených projektov bol aj projekt Potenciálne využitie lignínu a prírodných olejov v prevencii pred UVA a UVB žiarením, na ktorom pracujú Peter Škripko a Ján Maťufka zo septimy A. Srdečne blahoželáme.

  • Kontakty

   • Katolícka spojená škola sv. Mikuláša
   • skolasvm@zsgmik.sk; riaditel@zsgmik.sk
   • 051/7465+klapka....................................... riaditeľ školy RNDr. Marcel Tkáč 801*** z.r.š. pre Gymnázium PhDr. Kopčáková Vlasta, PhD. a zrš. pre ZŠ RNDr. Melegová Bibiana 802*** riaditeľstvo CZUŠ 803*** zborovňa 804*** ekonomické odd. 805*** vedúca ŠJ 806*** vrátnica 807*** kabinet SJL+DEJ 808*** kabinet ZŠ 1.posch. 809*** kabinet ZŠ prízemie 800*** kabinet GEO 812*** kabinet CUJ 813*** sklad učebníc 814*** kabinet KNB 815*** kabinet BIO 816*** kabinet TSV 817*** školník 820*** zborovňa CZUŠ 821*** kabinet ŠKD 822*** knižnica 823*** Web školy: www.zsgmik.sk
   • Duklianska č.16, 08001 Prešov skolasvm@zsgmik.sk; riaditel@zsgmik.sk Slovakia
   • IČO 17080151
   • DIČ 2021241035
   • 0918732441 - riaditeľ školy.......................... 0949289717 - zást. r.š. pre Gymnázium..... 0907399353 - zástupca r.š. pre ZŠ
   • riaditel@zsgmik.sk
 • Fotogaléria

   zatiaľ žiadne údaje